Kam na koncerty: 27. – 29. november 2020

Zdieľať

Už máme menej ako mesiac do Vianoc. Nakupujete pomaly darčeky alebo si to skôr nechávate na poslednú chvíľu? Aj počasie sa pomaly začína tváriť zimne. Ktovie, či v priebehu tohto víkendu aspoň na severe i nasneží.

To sa však nedozvieme, kým to nepríde. Čo sa však môžete dozvedieť je, aké historické udalosti sa odohrali v dátumoch nasledujúceho víkendu, no i kto bude mať narodeniny z radov hudobníkov a nakoniec, aké streamy si môžete pozrieť tento víkend. Opäť je pomerne bohatá ponuka, takže si zaiste vyberiete.

Najskôr však tá lekcia histórie. 27. novembra 1895 vo švédsko-nórskom klube v Paríži Alfred Nobel spísal svoju poslednú vôľu a testament, kde okrem toho, ako sa má po jeho smrti naložiť s jeho majetkom, napísal aj to, aby sa po jeho smrti začala udeľovať Nobelova cena. Deň na to, ale o skoro tri desiatky rokov neskôr v roku 1919, zase v britskej Snemovni lordov prvýkrát v histórii dostala miesto žena. Lady Astorovú vtedy zvolili ako členku britského parlamentu. Pred ňou síce už zvolili jednu ženu, a to grófku Markieviczovú, tá však miesto odmietla. No a keď sa posunieme ešte o niekoľko rokov ďalej, prídeme k 29. novembru 1972, kedy spoločnosť Atari vydala prvú komerčne úspešnú videohru s názvom Pong.

V hudobnej histórii sa aj tento týždeň opäť vrátime k The Beatles. Tí totiž 27. novembra 1967 prostredníctvom Capitol Records vydali v USA album Magical Mystery Tour. A zdržíme sa pri nich aj 28. novembra, ale presunieme sa do roku 1974, kedy John Lennon absolvoval svoj posledný koncert. No nech to nie je len o The Beatles, tak sa posuňme do 29. novembra 1993, kedy Motörhead vydali album Bastards.

A teraz si dajme oslávencov. V piatok si pripite na Mylesa Kennedyho z Alter Bridge (ktorý slávi päťdesiatjeden rokov) či bývalého bubeníka Morbid Angel Tima Yeunga (oslavuje štyridsaťdva rokov). Sobotnými oslávencami budú napríklad Sigurd Wongraven, ktorého skôr poznáte ako Satyra, speváka Satyriconu (oslávi štyridsiatepiate narodeniny), či Tim Carter, basgitarista Saxonu (oslávi päťdesiatštyri rokov). V nedeľu budú oslavovať bubeník Infected Rain Eugene (bude mať tridsaťšesť rokov), gitarista King Diamond Andy LaRocque (oslávi päťdesiatosem rokov) či bývalý gitarista Epicy Ad Sluijter (bude mať tridsaťdeväť rokov).

Sobota (28. november)

Nitra – Nová Pekáreň – BOMBY NA NITRU FEST NO.4 – preložené (zatiaľ neurčený nový dátum)

Live streamy:
Piatok (27. november)
Aaron Lewis – druhý z dvojice streamov; tu
Bon Jovi – stream On A Night Like This, počas ktorého odohrajú celý album 2020; stream bude dostupný na ich facebookovej stránke zdarma
Europe – pravidelný piatkový stream
Knotfest – každý týždeň na stránke Knotfestu stream koncertu jednej kapely; dostupné na oficiálnej stránke Knotfestu
Pink Floyd – pravidelný stream koncertov na YouTube kanáli kapely
Raise Your Horns – pravidelný stream Lzzy Hale; dostupné na YouTube kanáli We Are Here
Symfobia, Marturos – lockdown koncert
Wind Rose – každý piatok streamy Fridays To Erebor na Twitch

Sobota (28. november)
Eufory, Mad Frequency – lockdown koncert
The Who – pravidelný stream špeciálnych koncertov na YouTube kanáli kapely

Nedeľa (29. november)
The Rolling Stones – pravidelný stream

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←