Kam na koncerty: 3. – 5. december 2021

Zdieľať

Keď sme kvôli pandémii a lockdownu opäť bez normálnych koncertov, zase skúste ladiť v online vodách. Tam sa vždy niečo nájde. Alebo si cez víkend vyčistite čižmy pre Mikuláša, keď už nič iné.

Historické okienko:

3. decembra 1976 nad Londýnom ľudia videli lietať veľké nafukovacie prasa, ktoré bolo symbolom oslobodenia sa. Svinka sa však dostala mimo kontrolu, odletela, kam nemala a tak museli aj piloti dostať varovanie, že ju môžu stretnúť vo vzduchu. Čuník dostal meno Algie a jeho fotografia sa dostala na obal albumu Animals od Pink Floyd. Algieho osud sa skončil nárazom do stodoly v kentskom Godmershame, kde sa jej majiteľ sťažoval na to, že celý incident mu vydesil kravy.

4. decembra 1976 pracovníci EMI Records išli do štrajku. Prečo? Lebo nechceli baliť singel od The Sex Pistols Anarchy In The UK.

5. decembra 1960 Paula McCartneyho a Petea Besta zatkli za veľmi kurióznu vec. Pripichli totiž na tehlovú stenu kondóm a potom ho zapálili. Potom sa im vyhrážali, aby opustili Nemecko. The Beatles dali na zastrašovanie a vrátili sa domov.

Víkendoví oslávenci:

Piatok (3. december): vokalista Ozzy Osbourne (Black Sabbath, Ozzy Osbourne; 73 rokov)

Sobota (4. december): vokalista a multiinštrumentalista Morten Veland (Sirenia, ex-Tristania; 44 rokov)

Nedeľa (5. december): bubeník Ralph J. Herrera (ex-Suicidal Tendencies; 60 rokov)

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←