Kam na koncerty: 10. – 12. december 2021

Zdieľať

Aký bol Mikuláš? Dostali ste niečo sladké, tekuté alebo to bolo len uhlie? Hoci tieto dni by sa skôr zišla lopata na sneh. Pokiaľ teda patríte medzi zimných športovcov, potom si isto nájdete program, aj keď nemáme koncerty.

Historické okienko:

10. decembra 1965 sa v Pye Studios diali veci. Vtedy len osemnásťročný David Bowie nahral skladbu Can’t Help Thinking About Me, ktorú neskôr vydal aj ako singel pod menom Bowie. Zároveň to bola jeho prvá nahrávka, ktorá vyšla aj v Amerike taktiež pod menom Bowie.

11. decembra 1973 to na koncerte Kiss na Floride poriadne iskrilo. Doslova. Ich gitarista Ace Frehley takmer dostal poriadny elektrický šok, keď sa dotkol vyskratovaného svetla. Museli ho odniesť z pódia, avšak behom desiatich minút bol späť a dokončil koncert.

12. decembra 1970 The Doors odohrali svoj posledný koncert s Jimom Morrisonom. Šou prebehla v New Orleans.

Víkendoví oslávenci:

Piatok (10. december): bubeník Richard Meiz (Lacuna Coil; 32 rokov), gitarista Wolf Hoffman (Accept; 62 rokov)

Sobota (11. december): gitarista Stevie Young (AC/DC; 65 rokov), basgitarista Nikki Sixx (Mötley Crüe, Sixx: A.M.; 63 rokov), gitarista Zacky Vengeance (Avenged Sevenfold; 40 rokov)

Nedeľa (12. december): gitarista Bruce Kulick (ex-KISS; 68 rokov), gitarista Dan Hawkins (The Darkness; 45 rokov), gitarista Olof Mörck (Amaranthe; 40 rokov)

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←