KNIGHTMARE: Nový album chceme pokrstiť na koncerte

Zdieľať

Heavymetalová formácia KNIGHTMARE z Partizánskeho chystá pre svojich fanúšikov hneď niekoľko noviniek. A do zverejňovania sa chcú pustiť ešte v tomto kalendárnom roku. Na čo sa teda ich priaznivci môžu tešiť? Prvé detaily o novom singli aj o pripravovanom albume nám prezradili členovia kapely Kevin, Juro, Robert a Patrik. 

Žijeme v dobe, ktorá veľmi kapelám nepraje. Ako je to u vás? Museli ste zrušiť kvôli pandémii nejaké koncerty?

Kevin: Áno, samozrejme, museli sa rušiť nejaké akcie. Na druhú stranu nebolo ich zas až toľko, keďže kvôli situácii sa veľa vecí neorganizovalo.

Podarilo sa vám za posledné dva roky vyliezť na nejaké klubové či festivalové pódiá?

Juro: Napriek spomínanej zlej situácií sa nám podarilo odohrať pár koncertov. Bola to napríklad Bošianska metelica alebo koncert s kapelou Horkýže Slíže, kde sme mali vďaka Black Evils celkom zaujímavú ohňovú šou. Plus nejaké ďalšie akcie.

Mnoho kapiel pretaví koncertnú odmlku do obdobia tvorenia. Viem, že ani u vás tomu nie je inak a ešte tento rok sa chystáte vypustiť do sveta nový singel. Ako vznikal a o čom skladba je?

Robert: Niektoré skladby boli hotové ešte pred prvou vlnou, no lockdown nám umožnil sa im viac venovať, a preto na albume pracujeme už druhý rok a singel sa volá Inkvizítor. Táto skladba je míľnik v našej tvorbe, lebo je to prvá skladba, na ktorej sme pracovali všetci spoločne. Prvotný nápad, názov a hlavný riff prišiel od nášho gitaristu Jura.

Juro: Tie riffy boli hotové už niekoľko rokov, ale nedostali sa na predošlé albumy a keďže som sa s ňou nevedel pohnúť ďalej, tak som navrhol chalanom, aby sme ju dokončili spolu. Chcel som, aby sa skladba volala Inkvizítor a Robo mal napísaný text Kladivo na čarodejnice. Pretože sme nechceli mať dve tematicky rovnaké pesničky, tak sa použil refrén z tejto skladby do piesne Inkvizítor, a tým pádom má dva refrény idúce po sebe.

Robert: Ešte dodám, že skladba je o žene, ktorú odsúdili za bosoráctvo, ako čaká na svoj verdikt.

Chystáte k skladbe aj videoklip. Kde sa natáčal a kto ho má na svedomí?

Patrik: Natáčal sa v štúdiu Pe-klo a v nemenovanej lokácii mimo zeme pripomínajúcej lúku. Keďže spomínaná ohňová šou, ktorá nás doprevádzala na koncerte, mala dobrý ohlas, poprosili sme Black Evils, či by s nami nevystúpili aj vo videoklipe. Myslíme si, že sa to k tematike textu hodí a vytvorilo to dobrú atmosféru.

Kevin: Klip nám natočil Július Daniš – GMM record and production studio, veľmi šikovný chlapec!

Juro: Vybrali sme si ho, pretože sme s ním už spolupracovali na prvom videoklipe Kto zachráni svet a boli sme veľmi spokojní.

Robert, spomenul si práce na novom albume. Je nová skladba teda predzvesťou ďalšej dlhohrajúcej dosky?

Robert: Samozrejme, bude nová doska, na ktorú sa už aj my sami veľmi tešíme, keďže na nej pracujeme tak dlho. Momentálne sa robia už len úpravy, mix a master v Kevinovom štúdiu Pe-klo.

Žánrovo to bude to, načo sme od vás zvyknutí alebo ste si skúsili aj zaexperimentovať?

Patrik: Nechaj sa prekvapiť…

Kevin: Ale hej, je tam pár vecí. Napríklad sa spievali zbory, kde nás bolo asi desať. Touto cestou chceme poďakovať všetkým zúčastneným. Potom je tam skladba, ktorá je trošku tvrdšia, než sú možno u nás ľudia zvyknutí, ale nie, nie je to žiaden death metal. A prvýkrát spievam sprievodné vokály na albume aj ja. Použili sme tiež nejaké sláky a klavír na dokreslenie atmosféry.

Môžete nám už prezradiť aj nejaké detaily? Máte už grafiku? Koľko bude na albume skladieb a ako sa bude CD volať?

Robert: Cover albumu je historicky ladený, veľmi zaujímavý, farbený a je na ňom skrytých zopár prvkov, ktoré súvisia s pesničkami. Opäť s nami spolupracovala talentovaná Vanda Podolinská (Le.Vandula art), ktorá už maľovala cover albumu Temný rytier. Rozhodli sme sa ostať pri maľovaných coveroch, lebo nám to príde umeleckejšie a krajšie.

Patrik: Pôvodne malo byť na albume jedenásť skladieb, no nakoniec sme sa rozhodli jednu prenechať na kompiláciu starých piesni s novým zvukom, ktorý sa chystáme čoskoro nahrať. Ide o staršiu skladbu s novým textom, aj keď sa na predošlých albumoch neobjavila. CD sa bude volať Inkvizítor tak isto ako singel.

Kedy by malo CD vyjsť a ako sa k nemu fanúšikovia dostanú?

Kevin: Dátum vydania ešte upresnený nie je, no počítame, že niekedy v lete, pretože nový album chceme pokrstiť na koncerte. Ale skôr než bude vonku, chceme osloviť nejaké vydavateľstvá, či by sa nás nechceli ujať. Podľa toho sa to bude ďalej odvíjať. Máme v pláne dať album aj na Spotify a Apple Music. Taktiež budú k dispozícii aj CD nosiče a bolo by úžasné, keby sa podarila aj nejaká tá LP platňa. Ale to už je len náš sen.

Chceli by ste ešte niečo odkázať čitateľom?

Juro: Tešíme sa, kedy sa znova všetci stretneme na koncertoch.

Patrik: Aby nás sledovali na FB a Instagrame, kde pridávame novinky a nech nezabudnú, že klip ku skladbe Inkvizítor bude na YouTube 25. decembra 2021 na našom kanáli Knightmare Official Band o 19:06.

Robert: Dúfame, že sa vám nový album bude páčiť.

Kevin: A pekné sviatky.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←