V Dolnom Kubíne vzniká nový festival. Chce pomôcť psiemu útulku

Zdieľať

Dolný Kubín sa už toto leto pridá na mapu slovenských miest, kde majú festivaly pridanú hodnotu. V sobotu 1. júla od 14. hodiny sa bude na Hviezdoslavovom námestí konať benefičný festival PURE ANIMAL FEST zameraný na rockovú a metalovú muziku, ale hlavne na pomoc.

Prvý ročník fanúšikom tvrdej muziky ponúka program vyskladaný prevažne z lokálnej scény. Ako prvá vystúpi mladá dolnokubínska formácia NEXT a po nich o čosi ostrieľanejší NEW METAL COLLABORATION. Táto metalová kapela predstaví zúčastneným svoj čerstvý debut, ktorý nahrali v štúdiu Jimiho Cimbalu.

Z domácich kapiel treba spomenúť určite aj NOT PROMISING CASE. Táto kapela má na konte EP Klamem a slovenské turné, s ktorým navštívila jedenásť miest. Na koncertnej šnúre ich sprevádzali heavymetaloví KNIGHTMARE z Partizánskeho. Spojenie týchto dvoch kapiel vystupujúcich po sebe budete môcť opäť zažiť aj na Pure Animal Feste.

Ďalším vystupujúcim zoskupením sú progresívni EREMYST z neďalekej Nižnej. Zlatým klincom večera bude dvojica kapiel z Banskej Bystrice. Inštrumentálni ABSTRACT a legendárni HEMATIT s Dolnokubínčanom Romanom Révaiom za mikrofónom prijali pozvanie a 1. júla prídu ukázať silu svojej muziky aj dolnokubínskemu publiku.

Prečo sa ale všetky tieto kapely v Dolnom Kubíne stretnú? Aby svojou muzikou pomohli tým, ktorí o ňu nevedia požiadať sami – psíkom z dolnokubínskeho útulku. Zbierka sa bude konať hlavne formou dobrovoľného vstupného, ale k dispozícií budú aj ďalšie možnosti, ako OZ Kubínsky Útulkáč podporiť. Jednou z nich bude kúpa tombolového lístka. Medzi zaujímavými cenami, ktoré môžu prítomní v tombole vyhrať, budú aj lístky na festivaly Slížovica a Punkáči deťom. Pomôcť sa dá aj kúpou trička s logom festivalu. Celý finančný výťažok z tomboly a predaja tričiek poputuje psíkom.

V sobotu 1. júla teda Dolný Kubín čaká zábava pri kvalitnej slovenskej muzike a možnosť pomôcť tým, ktorí to potrebujú. V deň festivalu, počas celého jeho konania, môžu návštevníci pomôcť aj materiálne. Stačí priniesť čistiace prostriedky (Savo, Ajax, Cif, Sanytol,…), prípravky proti kliešťom či granule (Eminent Adult) alebo konzervy (GranCarno). Finančne sa dá prispieť aj priamo na transparentný účet SK48 0900 0000 0051 5606 8477.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←