Kam na koncerty: 8. – 10. január 2021

Zdieľať

Keď už sme sa konečne pretrápili do nového roka, tak teda šťastný nový rok! Aspoň môžeme dúfať, že bude šťastnejší ako ten minulý, hoci zatiaľ to tak nevyzerá. Ale sme len na začiatku, takže stále máme nádej.

Teraz však nejaký čas ešte seďme doma na zadkoch, aby sa tá nádej aj zvýšila a čím skôr sme mohli zase fungovať normálne. Nemusíme ale sedieť potichu, nie? Aj tento víkend je možnosť vybrať si fajnový virtuálny koncert.

Ani tento rok nebudeme zabúdať nakúkať do historického kalendára a pripíjať na oslávencov z radov hudobníkov. Najskôr lekcia histórie. Na 8. január pripadá výročie momentu, kedy v roku 871 budúci západosaský kráľ Alfréd Veľký v bitke pri Ashdown potlačil inváziu vikingov, ktorí si tu chceli uplatniť Danelaw. 9. januára si pripomenieme moment, kedy došlo k prvému letu balónom v Spojených štátoch. Stalo sa tak v roku 1793 a let uskutočnil francúzsky vynálezca Jean-Pierre Blanchard. A nakoniec, 10. januára v roku 49 pred naším letopočtom rímsky generál Július Cézar prekročil rieku Rubicon, čím započal občiansku vojnu v Ríme.

Historická lekcia druhá – hudobná. Nie príliš dlho dozadu, konkrétne 8. januára 2016 David Bowie vydal svoj dvadsiatypiaty štúdiový album Blackstar. Ten bol zároveň jeho poslednou nahrávkou, ktorú vydal sotva dva dni pred smrťou. O deň neskôr, ale o päťdesiat tri rokov skôr, v roku 1963 sa u The Rolling Stones menilo obsadenie bubeníckej stoličky. Novým bubeníkom sa stal Charlie Watts, ktorý nahradil Tonyho Chapmana. A rok a deň na to, konkrétne 10. januára 1964 The Beatles vydali svoj prvý album v USA Introducing…The Beatles.

Piatkovým oslávencom je Robby Krieger, gitarista The Doors, ktorý slávi sedemdesiateôsme narodeniny. Tými sobotnými budú gitarista Led Zeppelin Jimmy Page (oslávi sedemdesiatesiedme narodeniny) a vokalistka ruskej Arkony Masha Scream (oslávi tridsiateôsme narodeniny). No a v nedeľu si decentne pripite na zdravie bývalého gitaristu Scorpions a UFO Michaela Schenkera (oslavuje šesťdesiatešieste narodeniny), vokalistu/gitaristu Ensiferum Petriho Lindroosa (slávi štyridsiateprvé narodeniny) a vokalistu Shinedown Brenta Smitha (oslavuje štyridsiatetretie narodeniny).

Piatok (8. január)
A Bowie Celebration: Just For One Day! – virtuálny koncert pri príležitosti osláv nedožitých sedemdesiatych narodenín Davida Bowieho; vystúpenia sa zúčastnia napríklad Trent Reznor, Billy Corgan, Perry Farrell a ďalší; stream bude dostupný tu
Sevendust – virtuálny koncert, počas ktorého kapela odohrá celý album Animosity; lístky na udalosť sú dostupné tu

Sobota (9. január)
Avatar – prvý zo série virtuálnych koncertov s názvom Avatar Ages – An Impossible Concert Experience; lístky a merch sú dostupné tu
Goatwhore – lístky na virtuálny koncert sú dostupné tu

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←