Oplatilo sa kapele Cycles Of Revocation vydať len dve skladby? (recenzia)

Zdieľať

Koncom októbra tohto roku vydala česká oldschool deathmetalová formácia CYCLES OF REVOCATION promo pod názvom Cursed By Own Fate. To obsahuje dve nové skladby z dielne kapely a je akousi predzvesťou ich pripravovaného dlhohrajúceho debutu. Svojpomocne vydaný dvojsingel vyšiel zatiaľ v digitálnej podobe, ale v blízkej dobe je naplánovaná aj limitovaná edícia CD nosičov.

Tento krátky počin otvára príjemné, symfonicko-klavírne ladené intro s veľmi peknou harmóniou a nečakane uvoľnenou atmosférou, ktorú tvorí predovšetkým pútavá melodika. Takzvané ticho pred búrkou. Búrkou v podobe dvojice nových skladieb Cursed By Own FateThis Day To Die.

Hneď na úvod musím pochváliť vydarený zvuk nahrávky. Niet nič lepšie, než počuť v kvalitnej nahrávke každý detail. Napriek hutnému zvuku si v oboch skladbách všimnete neuveriteľne zrozumiteľné bicie, pútavé tónové postupy basovej gitary a mnoho iných detailov.

Rytmické riffy si v nahrávkach podávajú ruky s jemnejšími vyhrávkami, ktorým sa bicie a aj zvyšok kapely dokonale dokážu prispôsobiť a tak vytvoriť pútavé kontrasty. Žiadne bezcieľne búšenie, do akého mnohé kapely z tohto žánru zvyknú skĺznuť. V titulnej skladbe poslucháča navyše poteší aj melodické gitarové sólo. Spevák mi farbou svojho mohutného growlu trochu pripomenul kapelu Vader. Ale aj tento fakt spomínam ako ďalšie plus.

Spočiatku som nechápal, prečo sa kapela rozhodla vydať počin, ktorý obsahuje len dve skladby. Nie je to singel zo žiadneho albumu. Je to samostatne stojaci hudobný materiál o ani nie desiatich minútach. Napriek tomu musím na tomto mieste konštatovať, že to bolo správne rozhodnutie. Kapela si skutočne dala záležať a obe piesne prepracovala do detailov. Do týchto dvoch skladieb zvládli ukryť viacero pútavých tém a hudobne sú úctyhodne bohaté. Priznávam, že ma novým promom Cursed By Own Fate presvedčili ešte viac než predchádzajúcim EP Songs Of Vomiting Mind. Už teraz sa teším na dlhohrajúci debut z dielne Cycles Of Revocation.

HODNOTENIE

hodnotenie recenzia prorocker

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←