Daggerose natočili svoj prvý videoklip

Zdieľať

Ubehol už rok, odkedy slovenská power/thrashmetalová formácia DAGGEROSE vydala svoj dlhohrajúci debut Tombkeeper. Tento počin sa kapela rozhodla svojim fanúšikom pripomenúť svojím prvým videoklipom k piesni You Betrayed, ktoré vzniklo aj vďaka nútenému koncertnému voľnu.

„Vybrali sme si pre svoj prvý videoklip práve túto skladbu, pretože je jedna z našich kratších a jednoduchších. Samozrejme, keď nepočítame slaďák Sophie. Navyše You Betrayed zaznela v niekoľkých rádiách a skvele funguje aj na koncertoch. Dá sa povedať, že sa nám osvedčila a preto bola podľa nás na prvý videoklip ideálna,“ vysvetľuje gitarista Ďuri.

Daggerose podľa svojich slov cítili potrebu natočiť toto video, pretože kvalitný klip ku metalovej kapele jednoducho patrí: „Kapela musí mať aj nejaký video materiál na úrovni. Nie iba strohé pesničky s fotkou alebo video z koncertu na YouTube natočené mobilom.“

Zaujímavosťou je, že natáčanie trvalo len hodinu a vzniklo iba päť záberov. Materiál, ktorý kapela sama natočila, následne spracoval Libor Smolárik.

A aby toho pre fanúšikov nebolo málo, Daggerose posielajú ešte jeden sľub. Ich nová nahrávka bude na svete určite do roka.

Komentujte

PÁČIL SA TI ČLÁNOK?

Podpor nás na Patreone, aby sme ti mohli prinášať stále viac kvalitného čítania.
A dostaneš za to aj odmenu!

→Klikni sem←