Daggerose natočili svoj prvý videoklip

Zdieľať

Ubehol už rok, odkedy slovenská power/thrashmetalová formácia DAGGEROSE vydala svoj dlhohrajúci debut Tombkeeper. Tento počin sa kapela rozhodla svojim fanúšikom pripomenúť svojím prvým videoklipom k piesni You Betrayed, ktoré vzniklo aj vďaka nútenému koncertnému voľnu.

„Vybrali sme si pre svoj prvý videoklip práve túto skladbu, pretože je jedna z našich kratších a jednoduchších. Samozrejme, keď nepočítame slaďák Sophie. Navyše You Betrayed zaznela v niekoľkých rádiách a skvele funguje aj na koncertoch. Dá sa povedať, že sa nám osvedčila a preto bola podľa nás na prvý videoklip ideálna,“ vysvetľuje gitarista Ďuri.

Daggerose podľa svojich slov cítili potrebu natočiť toto video, pretože kvalitný klip ku metalovej kapele jednoducho patrí: „Kapela musí mať aj nejaký video materiál na úrovni. Nie iba strohé pesničky s fotkou alebo video z koncertu na YouTube natočené mobilom.“

Zaujímavosťou je, že natáčanie trvalo len hodinu a vzniklo iba päť záberov. Materiál, ktorý kapela sama natočila, následne spracoval Libor Smolárik.

A aby toho pre fanúšikov nebolo málo, Daggerose posielajú ešte jeden sľub. Ich nová nahrávka bude na svete určite do roka.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←