Kam na koncerty: 11. – 13. december 2020

Zdieľať

Políčok v adventnom kalendári ubúda (ak ste už nezjedli všetky naraz), zapálených sviečok na adventnom venci pribúda a korona sa nehýbe. Pokiaľ už náhodou máte voľno alebo nemôžete chodiť do práce z rôznych dôvodov, alebo si len jednoducho chcete vyložiť nohy, otvoriť si pivo a oddýchnuť si, tento víkend bude naozaj pestrá ponuka online koncertov.

Najskôr však nakuknime do okienok historického kalendára. Na 11. december padá moment, kedy v roku 361 prišiel do Konštantínopolu Julian ako jediný cisár Rímskeho cisárstva. O pár storočí neskôr, ale 12. decembra, zase zomrel kráľ Carloman II. Stalo sa to počas nehody pri poľovačke. A nakoniec 13. decembra 1642 došlo k prvej zaznamenanej európskej návšteve Nového Zélandu Abelom Tasmanom.

Nakuknutie do histórie metalu, rocku a punku na tento víkend taktiež prináša zaujímavé udalosti. 11.decembra v roku 1968 totiž na Wembley v Londýne natáčali The Rolling Stones Rock And Roll Circus. Jeho súčasťou boli The Rolling Stones, Jethro Tull, The Who, Taj Mahal, Marianne Faithful a The Dirty Mac s Yoko Ono. 12. decembra si síce nepripomenieme žiadnu udalosť z metalového sveta, ale naopak, oslávime Deň Heavy Metalu. Tak si nejaký dobrý pustite, ak je vám po chuti. No a v nedeľu si pripomenieme moment, keď v roku 1966 Jimi Hendrix nahral Foxy Lady.

A ako každý víkend, ani tentokrát nesmieme zabúdať na narodeninových oslávencov. Piatkovými oslávencami sú Zacky Vengeance, gitarista Avenged Sevenfold (má tridsaťdeväť rokov), gitarista AC/DC Stevie Young (slávi šesťdesiatštyri rokov) a basgitarista Mötley Crüe a Sixx: A.M. Nikki Sixx (slávi šesťdesiate druhé narodeniny). Sobotnými oslávencami sú gitarista Amaranthe Olof Mörck (slávi tridsaťdeväť rokov), bubeník Lordov Mana (štyridsaťjeden rokov) a bývalý gitarista Kiss Bruce Kulick (slávi šesťdesiatsedem rokov). V závere týždňa budeme mať nakoniec i jednu oslávenkyňu. Vokalistka Evanescence Amy Lee totiž oslávi tridsaťdeväť rokov.

Live streamy:
Piatok (11. december)
311 – prvý zo série troch streamov Live From The Hive na oslavu tridsiateho výročia vzniku kapely; každý stream bude obsahovať odohranie jedného z ich albumov; prvý odohrajú album Music; dostupné budú tu
Black Veil Brides – stream Alive And Burning 2; lístky sú dostupné tu
Europe – pravidelný piatkový stream
Knotfest – každý týždeň na stránke Knotfestu stream koncertu jednej kapely; dostupné na oficiálnej stránke Knotfestu
Pink Floyd – pravidelný stream koncertov na YouTube kanáli kapely
Primus – live stream Alive From Pachyderm Station; lístky sú dostupné tu
Raise Your Horns – pravidelný stream Lzzy Hale; dostupné na YouTube kanáli We Are Here
Wind Rose – každý piatok streamy Fridays To Erebor na Twitch

Sobota (12. december)
August Burns Red – špeciálny vianočný virtuálny koncert; lístky sú dostupné tu
Bad Religion – prvý zo série streamov, počas ktorých na každom z nich oslávia inú dekádu kariéry; lístky sú dostupné tu
Joe Walsh’s VetsAid – virtuálny charitatívny mini festival; vystúpia na ňom Eddie Vedder, James Hetfield, Alice Cooper, Jon Bon Jovi a ďalší; lístky sú dostupné tu
TesseracT – odohrajú stream opísaný aj ako filmový live zážitok s názvom Portal; lístky sú dostupné tu
The Who – pravidelný stream špeciálnych koncertov na YouTube kanáli kapely

Nedeľa (13. december)
The Rolling Stones – pravidelný stream

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←