Tribulation predstavujú albumovú novinku prvým singlom

Zdieľať

Temná, horormi inšpirovaná hudba Švédov TRIBULATION sa dočká nového prírastku. Vampíri zo severu prichádzajú po troch rokoch od vydania úspešného albumu Down Below s novinkou, ktorá plánuje uzrieť svetlo sveta a preniknúť do našich slúch už 29. januára 2021.

Čerstvá nahrávka dostala pomenovanie Where The Gloom Becomes Sound a v európskych končinách sa do predaja dostane pod hlavičkou vydavateľstva Century Media.

O novom materiáli sa kapela vyjadrila: ,,Tento album je pochmúrny, plný hrôzostrašných tieňov a živelnej mágie – obrazne, doslovne a hudobne vymenováva mytologické beštiárium od púštneho piesku k polnočnému slnku, od ponurej prehistorickej minulosti k našej potencionálne žiariacej budúcnosti. Pracovali sme s producentom Jamiem Eltonom, ktorý nám pomohol vytvoriť niečo divoké a vynachádzavé, niečo, čo poslucháča vezme na nočné dobrodružstvo so záhadnou veštkyňou Fernanda Khnopffa, ktorá je na obale albumu aj so všetkými bohmi a bohyňami, nymfami a démonmi, ktorých sme počas nahrávania vyvolali. Ako čerešničkou na už tak zamrznutom koláči nám s finálnymi úpravami pomohol Tom Dalgety.

Tribulation where the gloom becomes sound cover art

V prípade, že vás zaujíma, čo stojí za záhadným názvom, gitarista Adam Zaars prezradil niečo viac: „Pri názve sme sa inšpirovali nemeckým dark wave umelcom Sopor Aeternus & The Ensemble Of Shadows. Veta ‘…down, further down, where the gloom becomes sound, on the cell where your love might be found.. ’ (dolu, ďalej nadol, tam, kde sa zo šera stáva zvuk, v bunke, kde možno nájsť lásku) nás fascinovala už niekoľko rokov a konečne nám hudobne, textovo a konceptuálne zapasovala tak, že sme mohli vzdať hold jednému z našich obľúbených umelcov. Ponorili sme sa do sveta mýtov a mágie s konkrétnym zameraním na mágiu živlov a živly ako také v západnej aj indickej ezoterickej tradícii.”

Prvou ochutnávkou novej muziky je singel Leviathans, ku ktorému Tribulation zverejnili oficiálny videoklip. Kapela pôvodne na jar oznámila aj sprievodné turné k albumu, no vzhľadom na situáciu sa všetky dátumy presunuli z januára/februára na september/október. Najbližšie k našim hraniciam sa zastavia u českých susedov 1. októbra v Prahe alebo vo Viedni 3. októbra 2021.

Tribulation – Where The Gloom Becomes Sound:
1. In Remembrance
2. Hour Of The Wolf
3. Leviathans
4. Dirge Of A Dying Soul
5. Lethe
6. Daughter Of The Djinn
7. Elementals
8. Inanna
9. Funeral Pyre
10. The Wilderness
11. The Dhampir, Pt. I

Zdroj: Nuclearblast; Ester Segarra/foto  

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←