Do Skalice prídu zahrať grécki SepticFlesh

Zdieľať

Po jarnom americkom turné a prvých letných festivaloch, priamo z Atén prichádzajú na Slovensko vládcovia symfonického death metalu – grécki titani SEPTICFLESH, a to za výdatnej podpory ďalších skvelých skupín od nás a zo zahraničia. Všetko toto prebehne 29. júna v krásnom a útulnom prostredí pieskovcového lomu Maringota v blízkosti pohraničného mesta Skalica, čo pre dobrú dostupnosť ocenia aj fanúšikovia z Moravy.

Po minuloročnom úspešnom koncerte Infected Rain sú organizátori radi, že môžu v lome opäť privítať exkluzívnych metalových hostí. SepticFlesh, ktorí vznikli začiatkom 90. rokov, patria medzi popredné a najvýznamnejšie kapely na symfonickej deathmetalovej scéne. Na svojom konte majú už 11 štúdiových albumov, z ktorých sú mnohé považované za prelomové v rámci scény. Ich najnovší album Modern Primitive získal vynikajúce recenzie a bol označený ako jeden z najlepších albumov roka.

Foto: Orlovňa Club

Toto konštatovanie je možné spojiť aj s predošlými nahrávkami, ktoré sa často objavujú v rebríčkoch top albumov roka. Kapela od roku 2008 na svojich albumoch spolupracuje s Pražským filharmonickým orchestrom, čo dodáva ich hudbe monumentálny rozmer. Hlavným strojcom hudby SF je gitarista Christos, ktorí komponuje a skladá aj všetky orchestrálne prvky. Hudba SF poslucháča svojím stvárnením prenesie do starovekého sveta, kombinujúc brutálne riffy s mystickými a epickými témami.

SepticFlesh odohrali stovky koncertov a festivalových vystúpení po celom svete, pričom vždy prinášajú nezabudnuteľnú šou plnú energie, atmosféry a ich vystúpenia sú označované za hypnotické a podmanivé.

Spolu so SepticFlesh priletia aj ich krajania SCAR OF THE SUN, ktorí k nám do lomu prinesú modernejšie poňatie metalu, viac melódií, progresivity a atmosferického vplyvu. Scar Of The Sunsú na scéne už 24 rokov a patria k popredným zoskupeniam na gréckej scéne. Kapela má za sebou niekoľko európskych turné, okrem iného aj so štýlovo spriaznenými Dark Tranquillity, Insomnium, Swallow The Sun a podobne. Ich aktuálny album Interia získal skvelé ohlasy po celom svete a patrí k najsilnejším dielam, ktoré doteraz vyprodukovali.

PRAEYA aj napriek tomu, že ide o „služobne“  najmladšiu formáciu, sľubuje energiou nabité vystúpenie a výbornú šou, určenú hlavne pre priaznivcov metalcoreu a thrashcoreu. Praeya je vyskladaná z ostrieľaných muzikantov a je jasné, že o tejto kapele budeme ešte počuť.

Domácu a susednú scénu zastúpia kapely AEON WINDS (atmosférický black metal), HEIDEN (sofistikovaný progresívny post-black metal), DEPRESY (atmosférický a melodický death metal) a BLIND STREET (oldschool nu metal).

Zdroj: Orlovňa Club

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←