12. ročník Fest Fajného Festu prinesie zaujímavý a vyvážený line-up

Zdieľať

Prírodné prostredie v areáli parku Kaštieľa v Strážkach (okres Kežmarok) privíta v sobotu 27. júla opäť pestrý line-up Fest Fajného Festu. Návštevníci festivalu budú môcť na jednom mieste zažiť slovenské hudobné legendy overené časom, ale aj čerstvú mladú krv s novým zvukom a produkciou. Multižánrový FFF predstaví to najlepšie z alternatívnej scény, indie rocku, pop rocku, punku, ale počuť bude aj psychobilly, balkánske dychy a metal.   

Rockového fanúšika určite prilákajú vystúpenia viacerých zaujímavých kapiel. Jednou z nich bude nitrianska SYMFOBIA, ktorá je u nás považovaná za jednotku na poli symfonického metalu. Za jednotku, ale v inej rockovej odnoži, môžeme s čistým svedomím označiť aj martinských MR. TEDDY AND THE SIDEKICKS. Spolu s nimi sa prenesiete späť v čase do doby živelného swingu a divokého rock n‘ rollu. Bude to rockabilly párty, ktorá určite nenechá na parkete jedno tričko suché.

A to stále nie je všetko. VYDRAPENÁ BUŽÍRKA PUNK SYSTEM sú nekompromisní punkáči a vznikli v roku 2000. Frontman Michal Kaščák sa tu predstavuje ako bubeník, a teda, ak je to vôbec možné, v ešte menej konformnej polohe ako v kapele Bez ladu a skladu. VBPS sú okrem toho prvou punkovou skupinou s vlastným čašníkom, ktorý sa stará okrem samotných členov aj o odvážnych návštevníkov, ktorí sú ochotní vychutnať si borovičku so žinčicou či pepermintový likér s burčákom. Ďalším punkovým ťahúňom bude ZEMĚŽLUČ. Tá funguje už od roku 1986 a patrí medzi najdlhšie hrajúce punkové kapely.

Veľkým lákadlom je aj ďalšia česká kapela HENTAI CORPORATION, ktorá je momentálne na českej rockovej scéne jednou z najvýraznejších formácii. Pätica hudobníkov z Prahy a okolia má povesť nielen brilantných muzikantov oscilujúcich niekde medzi thrash metalom a jazzom, ale najmä živelnými vystúpeniami. Svojou nenapodobiteľnou šou sú známi nielen v Čechách.

Festival dá ale opäť priestor aj lokálnym kapelám, ktoré na najbližšom ročníku budú zastupovať progresívni TERYA a poprockové kvarteto JAHODOVÉ PERY. Okrem toho sa na festivale môžete tešiť na množstvo ďalších zaujímavých interpretov z iných žánrov. Vystúpia PARA, CHIKI LIKI TU-A, BERLIN MANSON, BALKANSAMBEL, FAMILY FRIEND, UKUPUNKTÚRA a ČIERNA LUNA.

FFF je navyše už dlhodobo ,,child friendly“ festival, takže o detskú zábavu sa postará profesionálny team animátorov Little Berry. Súčasťou bude aj sprievodný program a kopec dobrého jedla a pitia. Novinkou tohto ročníka bude bezplatný vstup pre seniorov.

Zdroj: Fest Fajný Fest

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←