The Designs predstavujú svoj druhý singel

Zdieľať

S novým elektronicko-metalovým, až ambientným a vyslovene spektakulárnym projektom THE DESIGNS talentovanej slovenskej rodáčky Snovonne sme vás zoznámili ešte v júli minulého roku. Vtedy toto producentské duo, tvorené Snovonne Drake a Billym T Cooperom, zverejnilo spolu s videoklipom svoj úplne prvý singel s príznačným názvom Begin.

I keď sa o debutovom albume ako takom zatiaľ iba šušká, zaujímavé zoskupenie nechce svojich nových fanúšikov dlho zanedbávať. Preto The Designs servírujú druhý singel More Than This. Videoklip mala opäť, samozrejme, v réžii Snovonne, čo je už dávno synonymom vysokého nadpriemeru a zárukou neopakovateľného audiovizuálneho zážitku.

Filmovalo sa sčasti v ateliéri, kde Sno momentálne nakrúca väčšinu svojich produkcií, a sčasti v lesoch La Mirandola v severnom Taliansku. Tamojší obyvatelia toto miesto nazývajú Dedinou duchov. Tento prívlastok si miesto vyslúžilo pre svoju pochmúrnu atmosféru a tiež pre množstvo ruín a opustených stavieb, ktoré tentoraz tvorcom poskytli potrebnú kulisu a umocnili tajomnú, temnú a miestami až transcendentálnu atmosféru celého videoklipu.

„Ide o introspektívnu skladbu o tom, ako sa pokúšame identifikovať a kontrolovať svoje emócie, ktoré nás evidentne ničia. Niekde medzi úzkosťami, vášňami a protirečeniami, niekde tam sa zvádza tvrdý boj. Snažíte sa získať späť kontrolu, pretože v konečnom dôsledku máte predsa na viac…,“ hovorí Billy a samotná režisérka Sno dodáva: „Mojím zámerom bolo vytvoriť dynamickú sekvenciu scén akoby náhodou pospájaných zo zlých snov. Chcela som zvýrazniť túžbu po kontrole niečoho, čo sa akejkoľvek kontrole vymyká, a preto sa mi prirodzene vybavili okultné motívy či motívy surreálnej prírody. Rovnako som chcela mať prítomné všetky prírodné elementy, a preto v klipe nechýbajú oheň, voda, zem a vzduch. Výber lokality bol pre vznik diela kľúčový. Keď sme minulé leto viac-menej náhodne objavili Dedinu duchov, bolo nám hneď jasné, že sa sem musíme vrátiť, a že toto bude video, ktoré tu musíme natočiť.“

Špeciálnym hosťom je umelec Domenico Martucci, špecializujúci sa na okultné androgýnne performancie. Je známy iniciatívou, ktorá posúva talianske hnutie drag queen do umelecky temnejších polôh. Domenico sa zároveň zhostil tvorby mejkapu a účesov pre toto filmovanie.

Novinku More Than This produkoval Eddy Cavazza, ktorý je známy aj svojou prácou s umelcami ako Paramore, Logan Mader (ex-Machine Head), Anthony Phillips (ex-Genesis) či John Wetton (ex-King Crimson, ex- Asia, ex-Uriah Heep).

Video malo premiéru 11. marca 2021 na legendárnom kanáli Harta D. Fishera – American Horrors, ktorý udelil Snovonne cenu Best Female Visual Artist 2019.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←