Kam na koncerty: 12. – 14. marec 2021

Zdieľať

V pondelok sme mali Medzinárodný deň žien. Potešili ste svoje nežnejšie polovičky aspoň nejakou dobrou čokoládou? Či radšej vínom? Alebo rovno lístkom na jeden zo streamov na tento víkend?

Skôr než pristúpime k zoznamu streamových koncertov, otvorme už tradične okná do histórie. V piatok si zacestujeme do Austrálie, lebo 12. marca 1913 oficiálne pomenovali budúce hlavné mesto štátu Canberra. V sobotňajší dátum, ale v roku 1781, britský astrológ William Herschel objavil planétu Urán. A 13. marca 1663 fyzik Otto von Guericke dokončil svoju knihu De Vacuo, v ktorej sa zaoberal vákuom. Kniha bola oficiálne vydaná až v roku 1672.

Pri hudobných sférach zablúdime tento týždeň k The Beatles, Radiohead a Metallice. Udalosť spojená s prvými zmienenými je z 12. marca roku 1969. Práve vtedy si Paul McCartney vzal za ženu Lindu Eastman. Po krátkej recepcii v hoteli Ritz sa Paul potom presunul do štúdií Abbey Road, aby večer pracoval. S Radiohead sa spája udalosť z 13. marca 1995, keď vydali druhý štúdiový album The Bends. No a 14. marca 1982 mala Metallica svoj live debut v Radio City v kalifornskom Anaheime.

A čo oslávenci? V piatok si pripite na basgitaristu Iron Maiden a British Lion Stevea Harrisa (oslavuje šesťdesiatepiate narodeniny) a na bývalého speváka Kamelotu Roya Khana (slávi päťdesiatjeden rokov). V sobotu zase pozdvihnite poháre na zdravie frontmana Disturbed Davida Draimana, ktorý oslávi štyridsaťosem rokov.

Piatok (12. marec)

Danko Jones – oslava 25. výročia kapely; lístky na stream sú dostupné tu

Sobota (13. marec)

Dead Poet Society – stream na oslavu vydania albumu The Exclamation Album; lístky sú dostupné tu

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←