Symfobia natočila klip k novej piesni inšpirovanej lockdownom

Zdieľať

Slovenská kapela SYMFOBIA sa momentálne pripravuje na svoje vystúpenia na letných festivaloch Ostrava v Plamenech alebo Montana Metal Fest, no to nie je všetko. Fanúšikom servíruje na podnose čerstvý videoklip na novú pieseň Karma.

Nitrianski symfonici si po klipoch na piesne Bury It, Flowing Down a Smog Of Tomorrow s osvedčeným filmárskym triom vyskúšali novú spoluprácu s českým štábom Radim Vězník – Video Production. „S predchádzajúcim tímom sme boli spokojní, avšak chceli sme vyskúšať niečo nové. Keď som videla prvýkrát Radimove videá, bola som unesená. On sám je výborný muzikant a cíti rockovú hudbu, preto sú jeho klipy vždy pecka,“ prezradila dôvody zmeny speváčka Erika Strečková.

Videoklip sa točil počas druhej vlny pandémie v apríli v Brne. Takže obavy boli najmä z presunu cez hranice. „Trochu sme sa obávali, či nás vôbec pustia, museli sme byť otestovaní a mať vyplnené papiere, že ideme pracovať ako umelci do Čiech. Nakoniec nás na hraniciach nik nekontroloval,“ usmiala sa Erika.

Všetky potrebné zábery sa stihli natočiť za deň. „Začali sme skoro ráno, skončili neskoro večer. S Radimom sa nám spolupracovalo veľmi dobre, všetko mal pripravené, dobre zorganizované a naplánované,“ hovorila spokojná speváčka, ktorá je aj autorkou textu k tejto skladbe.

 „Text k tejto skladbe vznikol počas najtvrdšieho lockdownu na Slovensku. Inšpirovalo ma k nemu správanie ľudí počas tohto obdobia. Nikto to nemal jednoduché, no zloba a nenávisť, ktorá sa vynorila, ma v skutku veľmi nemilo prekvapili. Ľudia nerobili nič iné, len sa neustále sťažovali, nadávali, urážali iných a druhým priali zle. Akoby si neuvedomovali, že všetka energia, ktorú dávajú zo seba von, sa im vždy vráti ako bumerang. Sledujem to na sebe už roky, a preto verím v karmu. Ľudstvo si však spája karmu len so zlými vecami a bojí sa jej. Lenže karma nie je iba to zlé. Aj všetko dobré, čo urobíme, sa nám nejakým spôsobom vráti tiež, preto je veľmi dôležité to mať na pamäti. Taktiež si nemýľme karmu s obchodovaním, že ja ti niečo dám, ale chcem za to niečo naspäť. Činy musia byť úprimné, len vtedy to funguje,“ vysvetlila Erika Strečková.

Novučičkú skladbu zložili klávesák Feri Molnár a bubeník Viliam Putz. Nahrávala sa v Randal Records u Jimiho Cimbalu, ktorý si v závere piesne strihol parádne gitarové sólo.

Za ideou celého videoklipu stojí talentovaný Radim Vězník, ktorý ale svoje nápady doladil za Erikinej asistencie. „S Radimom sme si poriadne prešli text, spoločne sme našli kostru klipu a body, ktorých sme chceli, aby sa držal,“ doplnila sympatická speváčka.

Ústrednými postavami videoklipu sú obe speváčky Erika Strečková a Dominika Hodáňová, na krátky moment sa v ňom mihne aj klávesák Feri Molnár a pár komparzistov. Mimochodom, ide o prvý videoklip kapely Symfobia s Dominikou v zostave. A aj pre ňu to bola premiérová skúsenosť s profesionálnym natáčaním. „V minulosti som síce spievala v kapelách, ale nikdy sme sa k videoklipu nedostali. Takže bolo to pre mňa nové, vzrušujúce a napriek tomu, že si na kamery ťažko zvykám, som si to parádne užila,“ tešila sa stále nová tvár kapely Dominika Hodáňová.

Erika hrá v klipe mrchu, ktorej na ničom nezáleží, len na peniazoch a biznise. Čo je jej úplným opakom. Ako sama hovorí, nebolo to prvýkrát, čo niekde hrala negatívnu postavu, čiže problém jej to nerobilo. „Popravde, veľmi rada hrám takéto postavy, pretože v reálnom živote som stále jedno veľké vysmiate decko, tak aspoň takto si môžem skúsiť byť zlá, veľmi zlá žena,“ zasmiala sa.

Divákov a fanúšikov istotne zaujme aj Erikina scéna vo vani, ktorá sa točila v jednom hoteli v Brne. „Veľmi som si túto scénu užila. Konečne som si oddýchla v horúcej vode po hodinách točenia, no po takom dobrom relaxe sa mi ťažko vracalo späť do prúdu točenia,“ povedala. „No, pamätám si, že tá vaňa bola trochu veľká na mňa a stále sa mi šmýkalo, tak som sa tam musela tak neprirodzene zaprieť nohou. Našťastie, to v klipe nevidieť,“ prezradila a zároveň dodala pre zvedavcov: „A nie, nie som tam nahá. Mám plávky.“

Čerstvý obrazový materiál je v poradí už deviatym klipom týchto slovenských symfonikov. Natáčanie bolo síce hektické, ale bezproblémové a šlo ako po masle. „Všetky scény sme točili viackrát kvôli tomu, aby bolo z čoho vyberať, ale nemôžem povedať, že by mi nejaká scéna robila problém. Akurát mi bolo trochu nepríjemné, keď som sa musela v tej vani rozprávať sama zo sebou, respektíve neustále niečo hovoriť do telefónu. Pripadala som si ako schizofrenik,“ usmiala sa Strečková.

Trošku ťažšie to predsa len mala Dominika. „Najťažšie pre mňa bolo štúdiové točenie spevov. Vôbec som nemala predstavu, do akej miery sa môžem odviazať. Bojovala som s ostychom,“ prezradila a doplnila: „Z dejových scén to bol záber, kedy pribehnem k autu a snažím sa otvoriť dvere. Točili sme to snáď na 5 pokusov.“

Zdroj: Stanislav Černák

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←