Trivium vydávajú novú skladbu spolu s krátkym filmom

Zdieľať

Ešte minulý rok gitarista TRIVIUM Corey Beaulieu vypustil do sveta informáciu, že počas pandémie kapela pracuje na nových materiáloch. A teraz vydali novú skladbu In The Court Of The Dragon doprevádzanú krátkym filmom.

Náznaky, že čoskoro príde niečo nové, kapela na sociálnych sieťach pridávala už hodnú chvíľu. A teraz sme sa konečne dočkali.

Samotná skladba má výrazný punc starších vecí od Trivium, teda je dosť surová po vokálnej stránke, nájdete v nej sotva štipku čistého spevu. To je doplnené o výrazné a rýchle bicie, ale stále sa odtiaľ nevytráca ani melodickosť. Takmer ako niečo z éry Ascendacy či Shogun.

Video je dielom britského režiséra Ryana Mackfalla. Mackfall je známy tým, že pracuje spôsobom “out of the box” a často tak búra konvenčnosť či rovno posúva hranice zabehnutých štandardov. Jeho filmy/videá zvyčajne obsahujú naratívne rozprávanie nejakého príbehu. V prípade In The Court Of The Dragon išlo o spracovanie inšpirácie prevzatej z príbehu amerického spisovateľa Roberta W. Chambersa.

,,Riffy na to, z čoho sa stalo In The Court Of The Dragon, sme začali dávať dokopy minulý rok, keď sme nemali na obzore možnosť ísť na turné. Rozhodli sme sa využiť neistotu v náš prospech a tvorili sme bez obmedzení a záväzkov, ktoré by nás za normálnych okolností oberali o čas v nahrávacom štúdiu. Názov piesne vychádza z príbehu Roberta W. Chambersa. Príbeh je nasýtený hrôzou a neistotou, takže nám prišiel príznačný k časom, ktoré prežívame za posledný rok. Avšak, namiesto toho, aby sme to priamo prerozprávali, vzali sme to z iného konca a poskladali sme si z toho vlastný príbeh okolo hudby, ktorú tvoríme. Podobne ako naše staršie skladby a albumy aj táto pieseň má korene textu v mytológii. Ale na rozdiel od minulosti, tentokrát sme sa rozhodli vytvoriť vlastný mýtus, ktorý sme napasovali k hudbe. To, že sme mali voľnosť v tvorení príbehu a že sme mohli písať hudbu bez deadlinu, bolo našou životnou príležitosťou, ktorá nás priviedla k najuspokojivejšiemu písaniu a nahrávaniu, aké sme kedy zažili. Dúfame, že splní naše očakávania,“ vyjadril sa k piesni basgitarista Paolo Gregoletto.

To, že nielen skladba, ale aj video je poriadne prepracované do posledného detailu, vidieť napríklad aj na použití umeleckej zložky, ktorú vokalista Matt Heafy okomentoval: ,,Keď vznikalo video k In The Court Of The Dragon, vedeli sme, že budeme do neho potrebovať epické umelecké dielo takého typu, aké sa dá vidieť v múzeách od dávno zosnulých renesančných autorov.“

Okrem už zmienených chuťoviek video obsahuje ešte jednu špecialitku v podobe intra skomponovaného a nahraného vokalistom kapely Emperor Ihsahnom.

Zdroj: Blabbermouth.net

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←