NO·CONTROL s novým singlom Emily zbierajú prvenstvá

Zdieľať

NO·CONTROL je fanúšikom domácej scény dobre známa partia. Toto horúce želiezko v ohni slovenského metalu je známe okrem iného aj tým, že s kvalitnými novinkami nešetria a po videoklipe Ďakujem a spoločnou skladbou s Igorom Belajom Noc, prichádzajú so singlom Emily

Táto skladba bola zároveň prvou premiérovanou hudobnou novinkou z domácej scény v roku 2020 a premiérové prvenstvá sú jej asi súdené, pretože zároveň je to prvá hudobná premiéra aj u nás na hudobnom portáli PROROCKER.

„Emily (hoci sa v skutočnosti volala inak) bolo také to večne usmiate dievča, ktoré s nami vyrastalo v našom meste. Vídali sme ju však stále menej až na niekoľko rokov zmizla úplne. Odsťahovala sa a nikto nevedel kam. Prešlo pár rokov a raz v noci sme ju cestou z koncertu stretli na benzínke. Bol to smutný pohľad. Živila sa ako prostitútka. Hoci sa snažila silou-mocou tváriť, že je vlastne všetko ok, bolo úplne jasné, že jej úsmev má veľmi trpkú príchuť. Najčastejšie takto ľudia končia kvôli drogám a keďže poznáme ľudí, ktorí tieto závislosti liečia, ponúkli sme pomoc. Tento príbeh sa, našťastie, skončil dobre. Dnes žije mimo Slovenska a žije svoj úplne nový a usporiadaný život. Čo však zostalo, je pocit z jej úsmevu, za ktorým bolo cítiť rozpaky, bolesť a hanbu. Práve o tomto je táto pesnička. Buďme pozorní k ľudom okolo seba. Nikdy nevieme, aká daň sa skrýva za ich snahou o úsmev,” prezradila obsiahlo kapela.

Chalani z NO·CONTROL však rozhodne nezanevreli ani na koncertné pódia. Najbližší koncert odohrajú 7. februára v bratislavskom Randali ako hostia česko-slovenskej metalovej legendy TITANIC a následne ich čaká spoločné turné s kapelou SYMFOBIA po Českej republike. Po turné pre kapelu nasleduje séria letných festivalových vystúpení, ich termíny kapela zverejní už čoskoro.

U našich západných susedov ich fanúšikovia môžu vidieť v týchto mestách:
22. február – Brno
28. február – Zlín
13. marec – Mladá Boleslav
14. marec – Praha
2. máj – Ostrava

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←