Tarja sa vráti na Slovensko, odohrá dva koncerty

Zdieľať

Bol to pre mnohých šok, keď v roku 2005 bolo ohlásené, že TARJA TURUNEN bola „prepustená“ zo služieb skupiny Nightwish. Vytvorila charakteristický imidž kapely a nikto si nevedel predstaviť, čo bude potom na jednej alebo na druhej strane.

Každému však bolo jasné, že obidve strany budú pokračovať a o tom, že aj Tarja samotná neostane zabudnutá, nepochyboval nikto. Otáznikom bolo, akú partiu okolo seba sústredí a akým hudobný štýlom sa bude uberať.

V roku 2006 vydala vianočný album, no ten pravý debut prišiel v roku 2007 pod názvom My Winter Storm u veľkého vydavateľstva a vo viac ako 70 krajinách. V roku 2019 vyšiel album In The Raw, ktorý svojimi vokálnymi výkonmi ozdobili aj speváci ako Tommy Karevik (Kamelot), Cristina Scabbia (Lacuna Coil) či Björn „Speed“ Strid zo Soilwork.

Veľmi blízko dátumu vydania albumu In The Raw sa Tarja u nás predstavila na koncerte v Trnave s Evanescence a keďže reakcia na jej vystúpenie bola od fanúšikov fantastická, Tarja v podstate navrhla, že sa medzi takúto základňu svojich priaznivcov chce čoskoro vrátiť.

Jej vystúpenie bolo napriek skrátenému setu úplne fantastické, takže pri plnej dĺžke vystúpení v októbri 2020 sa máte podľa organizátora naozaj na čo tešiť. 25. októbra v Žiari nad Hronom (v MsKC) a 26. októbra v Bratislave (v Ateliéri Babylon) predvedie prierez celou jej kariérou a už teraz vieme, že si so sebou prinesie nielen kapelu s takými menami ako Dough Wimbish (Living Colour) alebo violončelista Max Lilja (ex-Apocalyptica), ale aj dvoch špeciálnych hostí. Kto to bude, sa dozvieme v priebehu jari 2020.

AKTUALIZÁCIA (21. júl 2020): Tarja preložila svoje turné na rok 2021. Na Slovensko teda príde v nových dátumoch – 23. októbra 2021 do Žiaru nad Hronom a 24. októbra do Bratislavy.

TARJA
25. október 2020
MsKC, Žiar nad Hronom
FB udalosť
Vstupenky

TARJA
26. október 2020
Ateliér Babylon, Bratislava
FB udalosť
Vstupenky

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←