Makar Čudra hlási návrat

Zdieľať

Úspešná slovenská heavymetalová kapela konca 80. rokov MAKAR ČUDRA so slávnym hitom Strigy na Sabath, v ktorej začínal aj muzikálový spevák Peter Slivka, gitarista Vlado „Jerzy“ Jurča (Slobodná Európa, Extip) či kráľ šlágrov Otto Weiter, sa vracia na scénu. V novej zostave, s novým hlasom a okrem klasických hitov aj s novými metalovými peckami.

Kapela je, ako po celú históriu, vedená gitaristom a autorom všetkých skladieb Ivanom Kutným. Novým spevákom sa stal Harvey Havran (The Karnsteins, Daggerose, Bosorak, ex-Strygon), o druhú gitaru sa stará Rado Nedbálek (Braňo „Temo“ Černák & Temeraf, Janesession, ex-Strygon), basovú gitaru obsluhuje Vlado „VH – One“ Harasník (Janesession) a za bicie sa posadil Marek „Marc B.K.“ Kučera (Braňo „Temo“ Černák & Temeraf, The Karnsteins, Janesession, Daggerose, Tits Of Your Girlfriend, ex-Extip).

Makar Čudra behom mesiaca jún nahráva nové EP, ktoré bude šíriť nielen na CD, ale aj na elektronických platformách. Počas leta sa objaví na pár koncertoch na Morave. Oficiálna domáca premiéra sa bude konať v bratislavskom Randali 26. septembra.

Foto: Nina Ševcová

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←