Verdikt Znie predstavuje rap-metalovú novinku Hrob 348

Zdieľať

Bratislavská rocková partia VERDIKT ZNIE sa hlási o slovo s videoklipom k novému singlu Hrob 348. Kapela prichádza s netradičným zvukom, kombináciou slovenského rapu, hip-hopového beatu a podladených gitár.

Podľa slov frontmana Filipa Pokorného skladba vznikla veľmi spontánne: „Odkedy som do svojho štúdia zaradil sampler, začal som sa venovať mojej starej láske, produkcii hip-hopových beatov. Jednoducho mi do tohto beatu napadlo niečo zarapovať. Nahrávku som poslal pár priateľom na internete a tí ma priviedli k tomu, aby som nahral gitary. Pridal som aj živé bicie a nová skladba Verdiktu Znie bola na svete.“

Za záhadným menom piesne Hrob 348 sa skrýva metafora vnútorného boja človeka so sebou samým. Pokorný túto myšlienku rozkrýva: „V poslednej dobe som si všimol, že keď nepočúvam svoj vnútorný hlas a nerobím to, čo v skutočnosti chcem, dostávam sa do kolízie sám so sebou. Potichu príde sebaklam, úzkosť, nastúpia rôzne formy otupovania pocitov, útekov od reality.“

Pieseň je teda akýmsi upozornením a zároveň budíkom pre ľudí, ktorí už dlho snívajú a ešte dlhšie túžia niečo konkrétne urobiť. A nakoniec sú to práve oni sami, ktorí si zas a znova nájdu dôvod, prečo sa to „niečo“ urobiť nedá a zostávajú v začarovanom bludnom kruhu.

O videoklip sa postaral Randy Cold, slovenský režisér žijúci v Prahe. Temným vizuálom dokonale dokresľuje pochmúrnu náladu skladby. Rýchle záblesky zahalených tvárí, neznámych ženských tiel, démonicky pôsobiacich objektov znázorňujú strach a nebezpečenstvo rozpoloženia človeka, ktorý vedome ide sám proti sebe. Klip, vznikajúci v období karantény a zatvorených hraníc, dostal svoju podobu vďaka spolupráci tvorcov cez internet, bez osobných stretnutí.

Verdikt Znie vydáva klip k skladbe Hrob 348 ako predzvesť nového CD s pracovným názvom  20102020. Album s pesničkami z obdobia zhruba desiatich rokov bude viac-menej chronologicky usporiadaný od najnovších po najstaršie skladby. Už čoskoro si poslucháč bude môcť vypočuť takmer kompletnú tvorbu kapely Verdikt Znie na svojej obľúbenej streamovacej platforme.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←