Kam na koncerty: 6. – 8. november 2020

Zdieľať

Ako ste si užili Halloween alebo Samhain? Alebo len „obyčajné“ Dušičky? Museli sme síce sedieť doma, to však neznamená, že sme nemohli nič robiť. Snáď ste teda aspoň vyrezali nejakého tekvičiaka či si spravili nejaký kostým či masku len tak pre vlastné potešenie. Ak nie, nevadí, diali sa aj dôležitejšie veci. Napríklad testovanie, ktorého výsledok vám snáď vyšiel negatívny.

To bolo minule, ale teraz je teraz. A máme pre vás ďalšiu várku zoznamu streamov na tento víkend. Ak ste z okresu, kde bude znova testovanie, tak to vydržte a za odmenu si užite nejaký koncert aspoň na diaľku.

A popritom poďme nakuknúť do okienok historického kalendára. 6. novembra zablúdime do roku 447, kedy v Konštantínopole došlo k silnému zemetraseniu, ktoré vážne poškodilo jeho opevnenie. Padlo vtedy päťdesiatsedem veží. 7. novembra sa posunieme o niekoľko storočí neskôr a pripomenieme si moment, keď v roku 1786 v Spojených štátoch vznikla najstaršia hudobná organizácia Stoughton Musical Society. Na konci víkendu sa zase vrátime v čase o niečo späť, konkrétne do roku 1520, ale pocestujeme si do Švédska, kde začal Štokholmský krvavý kúpeľ – Dáni podnikli úspešnú inváziu do Švédska. Počas krvavého masakru popravili okolo sto ľudí, ktorí boli prevažne šľachtici.

Ale čo hudobná sféra a momenty z minulosti? 6. novembra 1971 vydali svoj debutový album Sweet pod názvom Funny How Sweet Co-Co Can Be. O niekoľko rokov skôr zase 7. novembra 1969 Pink Floyd v Británii vydali album Ummagumma. V roku 1987 odohrali 8. novembra U2 koncert nazvaný Save The Yuppie v sanfranciskom Justin Herman Plaza. Stalo sa tak v rámci zbierania materiálu na dokument Rattle And Hum, ktorý kapela v tom čase dávala dohromady. Počas natáčania jednej scény Bono Vox nasprejoval na sochu fontány Rock N‘ Roll Stops Traffic, za čo bol na neho vydaný zatykač.

V piatok majú narodeniny gitarista Mr. Big Paul Gilbert (v poradí už päťdesiate štvrté) a bubeník Gwar Brad Roberts známejší ako Jizmak Da Gusha (má len o rok menej ako Gilbert). V podobných vekových číslach sa budeme pohybovať aj v sobotu. Vtedy totiž päťdesiattri rokov oslávi basgitarista Testamentu Steve Di Giorgio a o desať rokov menej zase bude mať gitarista Volbeat Rob Caggiano. Na záver víkendu budú sláviť o niečo mladšie ročníky. Bývalý basgitarista Amorphis Niclas Etelävuori aj Aaron Dontez Yates známy ako Tech N9ne, ktorý spolupracoval napríklad s Hed PE, Five Finger Death Punch či Coreym Taylorom, oslávia štyridsaťdeväť rokov.

Piatok (6. november)

Bratislava – Majestic Music Club – ŠTUPEL FEST – presunuté; nový dátum: 6. november 2021

Live streamy:
Piatok
Europe – pravidelný piatkový stream
Knotfest – každý týždeň na stránke Knotfestu stream koncertu jednej kapely; dostupné na oficiálnej stránke Knotfestu
Nine Inch Nails – diskusia o kariére kapely; okrem aktuálnych členov sa jej zúčastní aj niekoľko bývalých členov skupiny; stream bude dostupný na Facebooku/Twitteri/YouTube kapely
Pink Floyd – pravidelný stream koncertov na YouTube kanáli kapely
Raise Your Horns – pravidelný stream Lzzy Hale; dostupné na YouTube kanáli We Are Here
Story Of The Year – posledný zo šnúry streamov, počas ktorých kapela odohrá tretí zo svojich prvých albumov; lístky sú dostupné tu
Wind Rose – každý piatok streamy Fridays To Erebor na Twitch

Sobota
Obituary – tretí zo šnúry streamov; tentokrát odohrajú výnimočné klasiky a špeciálne skladby; stream bude dostupný tu
The Who – pravidelný stream špeciálnych koncertov na YouTube kanáli kapely

Nedeľa
The Rolling Stones – pravidelný stream

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←