Kam na koncerty: 30. október – 1. november 2020

Zdieľať

Pokiaľ patríte medzi milovníkov halloweenskych párty, kde sa do sýtosti môžete vyblázniť v maske, tento rok si musíte nechať zájsť chuť. Zatiaľ si aspoň vyrežte nejakú peknú tekvicu a k tomu si pustite nejaký live stream. A nezabudnite nosiť na tvári aspoň tie ochranné masky.

No a keď už je ten dušičkový víkend, aj z historického kalendára sme pre tentokrát vybrali prislúchajúce udalosti. Veď 30. októbra 1938 odznela rozhlasová hra Orsona Wellesa zhotovená podľa knihy H. G. Wellsa Vojna svetov. Mnoho poslucháčov však bolo presvedčených, že ide o reálne udalosti a na Zem útočia mimozemšťania. Preto mnohí začali robiť paniku.

Ale 31. október je samostatná kategória. Halloween ako taký je dnes najmä komerčným sviatkom. Zato Samhain, jeho skoršia alternatíva, je skôr gaelskou až keltskou záležitosťou osláv konca žatvy a príchodu temnejšej časti roka, zimy. Počas Samhainu mala byť hranica svetov, toho nášho a duchovného, najtenšia, takže malo byť jednoduchšie prechádzať medzi nimi. Duše mŕtvych mali vraj pri tejto príležitosti navštevovať svoje domovy, kde prebývali počas života. Aj počas týchto osláv sa ľudia obliekali do masiek, ba dokonca, ako sa do dnes udržiava v USA počas Halloweenu, chodili v kostýmoch od domu k domu a za svoju návštevu dostávali jedlo.

A tretia udalosť na tento víkend síce nie je dušičková, no určite rozsvieti kontrolku v hlavách fanúšikov kapely Moonspell. Možno si dokonca pustíte pri tejto príležitosti ich album 1755, keďže práve v tomto roku sa odohrala udalosť, ktorou sa kapela inšpirovala pri tvorbe danej nahrávky. 1. novembra 1755 v portugalskom Lisabone udrelo silné zemetrasenie nasledované tsunami. Zahynulo vtedy šesťdesiat až deväťdesiattisíc ľudí.

Ešte sa ale pozrime do toho hudobného kalendára. Na piatok padá moment, kedy v roku 1999 album Supernatural od Santany dosiahol prvú priečku v americkom hudobnom rebríčku, čím sa stal prvou nahrávkou kapely za dvadsaťosem rokov, ktorá získala takýto úspech. Na Halloween v roku 1998 zase Kiss odštartovali halloweenskou šou v Los Angeles turné Psycho Circus. No a 1. novembra 1987 Black Sabbath vydali album The Eternal Idol.

Poďme ešte na tých našich oslávencov. V piatok slávi narodeniny vokalista Bush Gavin Rossdale päťdesiatpäť rokov, bývalý bubeník Gamma Ray a Freedom Call Daniel Zimmermann slávi o rok menej a bývalý basgitarista/rytmický gitarista Dark Tranquillity Martin Henriksson má štyridsaťšesť rokov. V sobotu si pri vyrezávaní spomeňte na gitaristu Napalm Death Mitcha Harrisa, lebo oslávi päťdesiatjeden rokov, alebo na Mikkeyho Deea, bývalého bubeníka Motörhead a aktuálneho bicmana Scorpions, ktorý bude mať šesťdesiattri rokov. A víkend zavŕšte jedným oroseným na zdravie bubeníka Def Leppard Ricka Allena, ktorý oslávi päťdesiatsedem rokov.

Live streamy:
Piatok
Black Stone Cherry – live stream Live From The Sky na oslavu vydania albumu The Human Condition; lístky sú dostupné tu
Europe – druhý zo šnúry pravidelných piatkových streamov
GWAR – live stream Scumdogs XXX Live; lístky a informácie sú dostupné na stránke kapely
Knotfest – každý týždeň na stránke Knotfestu stream koncertu jednej kapely; dostupné na oficiálnej stránke Knotfestu
Pink Floyd – pravidelný stream koncertov na YouTube kanáli kapely
Puscifer – špeciálny live stream z púšte v Arizone na oslavu albumu Existential Reckoning; informácie a lístky sú dostupné tu
Raise Your Horns – pravidelný stream Lzzy Hale; dostupné na YouTube kanáli We Are Here
The Wonder Years – live stream, kde odohrajú covery Blink-182; lístky sú dostupné tu
Wind Rose – každý piatok streamy Fridays To Erebor na Twitch

Sobota
Code Orange – stream Back Inside The Glass; lístky sú dostupné tu
Devin Townsend – stream Rarities By Request, kde si fanúšikovia môžu vybrať, čo bude odohrané; lístky sú dostupné tu
Mr. Bungle – stream The Night They Came Home; stream bude dostupný ešte 72 hodín po premiére; lístky sú dostupné tu
Steel Panther – stream Halloweenie Ride Livescream; lístky dostupné tu
The Who – pravidelný stream špeciálnych koncertov na YouTube kanáli kapely

Nedeľa
The Rolling Stones – pravidelný stream

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←