Kam na koncerty: 23. – 25. apríl 2021

Zdieľať

Vonku to konečne začína vyzerať nádejnejšie s teplejším počasím, aj uvoľnenia prichádzajú. Tešíte sa, že od pondelka si môžeme už zájsť na fajn čapáka niekde na terasu? No kým sa dostaneme k tomu, aby bol aj nejaký normálny koncert, to zrejme ešte potrvá. A tak vám opäť ponúkame aspoň výber streamov na tento víkend. Ale najskôr… Však už asi aj sami viete.

Tentokrát naše historické okienko začneme pri pive. Pocestujeme kvôli nemu do roku 1516, kedy 23. apríla v Bavorsku začal platiť tzv. Mníchovský Reinheitsgebot, čo v preklade znamená doslova príkaz čistoty. Nie, nešlo o to, že by chceli zakázať piť pivo. Podstatou tohto zákonu, ktorý sa skladal z niekoľkých rôznych častí, bolo zachovávanie používania konkrétnych ingrediencí pri výrobe piva v Nemecku a v štátoch pôvodnej Svätej rímskej ríše.

V sobotu sa presunieme do minulosti ešte ďaleko pred naším leptopočtom, konkrétne do roku 1183 pred Kristom. 24. apríl daného roka sa podľa Erasthothenesa (knihovníka Alexandrijskej knižnice, ale nielen podľa neho) tradične označuje za koniec Trójskej vojny korunovaný pádom Tróje.

Nakoniec sa v nedeľu vrátime do trochu bližšej minulosti, do roku 1954, kedy Bell Telephone Laboratories verejne demonštrovali použitie prvého solárneho panelu.

Čo sa týka hudobnej histórie, tentokrát si odskočíme najmä do 70. rokov. Dátum 23. apríl v roku 1976 priniesol napríklad to, že The Ramones vydali svoj rovnomenný album, na ktorom sa nachádzali hlavne úderné a krátke skladby. Medzi inými by ste tam našli napríkladi Blitzkrieg Bop a Beat On The Brat. O dva roky skôr, ale 24. apríla, vydal David Bowie album Diamond Dogs, na ktorého obale je z Bowieho polovičný človek a polovičný pes. V nedeľu tiež zostaneme pri vydávaní albumov. Posunieme sa však do 80. rokov, konkrétne do roku 1985. Vtedy vydali svoj prvý štúdiový album Bonded By Blood Exodus.

Nesmieme zabúdať ani na oslávencov. V piatok si dajte na zdravie basgitaristu Faith No More Billyho Goulda (slávi päťdesiatosem rokov) či bývalého bubeníka Carcass Kena Owena (oslavuje päťdesiatosem rokov). Sobotným oslávencom bude vokalista českých Citronov Láďa Křížek, ktorý oslávi päťdesiatosem rokov. No a v nedeľu si pripite na zdravie charizmatickej speváčke Wadruny Lindy Fay Hella (oslávi štyridsaťšesť rokov) a basgitaristu Marduku Joela Lindholma (bude sláviť tridsiateštvrté narodeniny).

Piatok (23. apríl)

We Came As Romans – live stream na oslavu výročia vydania albumu To Plant A Seed z roku 2009; lístky sú dostupné tu

The Cherry Bombs – rock n‘ rollová tanečná skupina, ktorá bude mať tento víkend trojicu streamov pod názvom Macabret; lístky sú dostupné na Veeps

Sobota (24. apríl)

Insomnium – z domovského Fínska Insomnium zahrajú live stream The Shadows Stream, počas ktorého odznie album Shadows Of The Dying Sun; lístky sú dostupné tu

Korn – live stream nazvaný Monumental; lístky a ďalšie informácie o streame sú dostupné tu

Poppy – live stream s názvom The Last Disagreement; lístky sú dostupné tu

The Cherry Bombs – druhý z trojice streamov pod názvom Macabret; lístky sú dostupné na Veeps

Nedeľa (25. apríl)

The Cherry Bombs – posledný z trojice streamov pod názvom Macabret; lístky sú dostupné na Veeps

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←