Kam na koncerty: 2. – 4. október 2020

Zdieľať

Sprísnenie opatrení od 1. októbra zase spôsobí, že nám na nejakú dobu zostanú len live streamy koncertov spojené s dúfaním, aby sa aspoň budúci rok situácia znormalizovala. Tento by sme už niečo také zrejme chceli márne, minimálne čo sa týka väčších akcií.

Skôr, než sa dostaneme k skromnej ponuke akcií, nahliadnime do okienok historického kalendára. Priaznivci Sabatonu si 2. októbra môžu pustiť skladbu Uprising, pretože v októbri 1944 nemeckí vojaci potlačili varšavské povstanie. Na 3. október padá šesťdesiateôsme výročie toho, kedy sa Veľká Británia v roku 1952 stala v poradí treťou veľmocou s nukleárnou zbraňou. A v nedeľu 4. októbra ubehne 137 rokov od prvej jazdy Orient Expressu, ktorá sa uskutočnila v roku 1883.

Teraz sa presuňme do hudobného historického kalendára, ktorého okienka tiež niečo hovoria aj tento víkend. Napríklad na piatok padá 25. výročie od vydania albumu Iron Maiden The X Factor. Sobote pripadne výročie dosť kurióznej situácie. V roku 1978 sa totiž stalo, že na koncerte Aerosmith vo Fort Wayne v Indiane polícia zatkla viacerých fanúšikov kapely za fajčenie marihuany. Steven Tyler sa vtedy pokúšal dosiahnuť, aby fanúšikov polícia potrestala v štýle Jima Morrisona a vyhlásil, že kapela zaplatí kauciu za všetkých, ktorých v tú noc zatkli. A tak sa na druhý deň aj stalo. Zatknutých vtedy vraj bolo medzi dvadsať osem až päťdesiat osem ľudí. No a na konci týždňa si pripomenieme smutné päťdesiate výročie od smrti Janis Joplin, ktorá sa v roku 1970 vo veku dvadsaťsedem rokov predávkovala heroínom.

A poďme na oslávencov. V piatok oslavuje štyridsiate deviate narodeniny gitarista Slipknot Jim Root. Sobotných oslávencov bude o niečo viac. Prvým z nich je bubeník Mötley Crüe Tommy Lee, ktorý slávi päťdesiatosem rokov. Hneď za ním nasleduje gitarista DragonForce Herman Li so svojou štyridsaťštvorkou. No a trojicu uzatvára gitarista Five Finger Death Punch Jason Hook, ktorý oslávi rovných päťdesiat rokov. Víkend uzavrite jedným oroseným aj na zdravie šarmantnej dámy. V nedeľu totiž oslávi štyridsiate štvrté narodeniny jedna z vokalistiek Butcher Babies Carla Harvey.

Piatok (2. október)
Bratislava – Koncerty na garážach – YEARS ASLEEP, ME AGAINST ALL, THE CHRONIC SLEEPERS – nie sú uvedené žiadne zmeny, takže akcia sa zrejme bude konať

Sobota (3. október)
Bratislava – Koncerty na garážach – METAMORFÓZA, BEZVAČKU, KÝBEL MAČIEK – nie sú uvedené žiadne zmeny, takže akcia sa zrejme bude konať
Bratislava – Majestic Music Club – INTREPID, GUNS N‘ ROSES TRIBUTE SLOVAKIA – zrušené

Nedeľa (4. október)
Banská Bystrica – Robotnícky Dom – KORBEN DALLAS – presunuté na neurčito

Live streamy:
Piatok
Corey Taylor – stream pri príležitosti vydania sólového albumu CMFT; lístky a stream dostupné tu
Knotfest – každý týždeň na stránke Knotfestu stream koncertu jednej kapely; dostupné na oficiálnej stránke Knotfestu
Pink Floyd – pravidelný stream koncertov na YouTube kanáli kapely
Raise Your Horns – pravidelný stream Lzzy Hale; dostupné na YouTube kanáli We Are Here
The Red Jumpsuit Apparatus – live stream z Whiskey A Go Go na podporu nového EP The Emergency; stream bude dostupný tu
Wind Rose – každý piatok streamy Fridays To Erebor na Twitch

Sobota
The Who – pravidelný stream špeciálnych koncertov na YouTube kanáli kapely

Nedeľa
The Rolling Stones – pravidelný stream

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←