Kam na koncerty: 2. – 4. júl 2021

Zdieľať

Koľko koncertov ste už absolvovali? Už ste poriadne zabehli koncertnú sezónu alebo ešte neprišiel váš správny čas? Tak si možno vyberiete z ponuky na tento víkend. Okrem koncertov, ktorých výber je opäť o niečo pestrejší, si tentokrát na svoje prídu aj nadšenci piva. V Bratislave sa totiž koná Salón piva.

Ale kým prídeme k tomu, čo všetko si môžeme tentoraz vychutnať, ešte klasické historické okienko. 2. júla si pripomíname moment z roku 1962, keď čestne prepustili Jimiho Hendrixa z armádnej jednotky 101 Airborne Paratroopers po tom, čo si počas svojho dvadsiateho šiesteho a zároveň posledného zoskoku padákom zlomil členok. A taktiež 2. júla, ale 1971 sa stala významná vec, o ktorej zaiste vedia všetci zarytí fanúšikovia kapely Queen. Práve vtedy totiž táto skupina prvýkrát absolvovala koncert tak, že sa medzi členmi objavil Freddie Mercury. Zvyšok členov tvorili Brian May, Roger Taylor a John Deacon.

V sobotu si pripomenieme smutné výročia úmrtí. Začneme s tým staršieho dáta, ktoré sa týka Briana Jonesa, jedného zo zakladajúcich členov The Rolling Stones. Jones sa 3. júla 1969 utopil po tom, čo sa opitý a pod vplyvom drog rozhodol v noci si zaplávať v bazéne. Telo dvadsaťsedemročného muzikanta objavila na dne bazéna jeho švédska priateľka Anna Wohlin. Jeho smrť označili ako nešťastnú náhodu, ale pri pitve sa zistilo, že mal zväčšené srdce a pečeň, čo boli dôsledky nadmerného užívania alkoholu a drog. V rovnaký dátum, ale v roku 1971, našli v Paríži vo vani mŕtveho Jima Morrisona, speváka The Doors. Ako príčinu smrti v Morrisonovom prípade určili infarkt.

No a 4. júla 1976 The Clash zažili svoj koncertný debut, keď v Black Swan v anglickom Sheffielde predskakovali Sex Pistols.

Víkendoví oslávenci:

Piatok (2. júl): bubeník Samuli Mikkonen (Korpiklaani; 38 rokov)

Sobota (3. júl): vokalista Jesse Leach (Killswitch Engage; 43 rokov), vokalista CJ McMahon (Thy Art Is Murder; 38 rokov)

Nedeľa (4. júl): vokalistka Moa Kikuchi (Babymetal; 22 rokov), klávesák Einar Moen (Tristania; 44 rokov)

Koncerty:

Piatok (2. júl)

Bratislava – Kulturák Klub – PENTAGRAMČEK

Moravany nad Váhom – Kaštieľ – HRADBY SAMOTY (1. deň)

Sobota (3. júl)

Nitra – Hide Park – LOMOZ

Moravany nad Váhom – Kaštieľ – HRADBY SAMOTY (2. deň)

Poprad – Koncerty na garážach PP – CHIEF BROMDEN, SMALL TOWN LIFE, WINE FAULT

Zvolen – Wake Up – HADONOS, PERFORMED, MARTUROS, PSEUDOSAPIENS

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←