Kam na koncerty: 2. – 4. apríl 2021

Zdieľať

Veľká noc, ako sme zvyknutí, je aj tento rok v ťahu. Tak si aspoň môžete počas týchto dní vychutnať niečo z ponuky streamov. Stačí si vybrať.

No kým vám to naservírujeme, ešte rýchly náhľad do historického okienka. 2. apríla v roku 1912 začali testovacie plavby Titanicu. Jeho prvá oficiálna zámorská plavba prebehla niekoľko dní po týchto testoch. Nakoniec sa potopil po náraze do ľadovca 15. apríla 1912. O niekoľko storočí skôr, 3. apríla 1043 na anglický trón zasadol Edward Vyznávač (Edward The Confessor). Bol posledným kráľom z Wessexu. No a 4. apríla 1460 založili univerzitu vo švajčiarskom Baseli.

V hudobnej sfére sa napríklad 2. apríla v roku 1998 otvorili nové krídlo Rock and Roll Hall Of Fame. Aj v sobotu zostaneme v rovnakom roku, lebo práve vtedy opustil Red Hot Chili Peppers Dave Navarro. Nakoniec 4. apríla 2003 The Rolling Stones odohrali svoj premiérový koncert v Indii. Koncert prebehol v Bangalore Palace počas monzúnu.

A ani tento víkend nezabúdame na oslávencov. V piatok si pripime na zdravie klávesáka Epicy Coena Janssena (slávi okrúhlu štyridsiatku) a gitaristu Helloween Saschu Gerstnera (oslavuje štyridsiateštvrté narodeniny). V sobotu budú mať narodeniny Sebastian Bach (slávi päťdesiattri rokov), exspevák Skid Row, a Maus (oslavuje štyridsiateštvrté narodeniny), bývalý gitarista Lacuna Coil. Na nedeľu si ešte niečo nechajme, aby sme si mohli pripiť na gitaristu Killswitch Engage Adam Dutkiewicz (bude mať štyridsaťštyri rokov) a basgitaristu Overkill D.D. Verniho (oslávi šesťdesiattri rokov).

Teraz už poďme na tie streamy.

Piatok (2. apríl)

Stephen Pearcy – frontman Ratt odohrá koncert vo Whisky a Go Go, ktorý bude streamovaný; lístky na stream sú dostupné tu

Sobota (3. apríl)

eOne Heavy Live – virtuálny koncert Entertainment One, ktorý bude zahŕňať vystúpenia kapiel Contortionist, Within the Ruins, Bodysnatcher a ďalších; lístky sú dostupné tu

Obituary – druhý zo série streamov; odznie počas neho v celistvosti album The End Complete; lístky sú dostupné tu

Nedeľa (4. apríl)

Ihsahn – stream, počas ktorého odznejú v celistvosti EP Telemark a Pharos; lístky sú dostupné tu

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←