Neopísateľný zážitok a splnený sen – taký má byť nový Helloween

Zdieľať

Obľúbená nemecká metalová stálica HELLOWEEN začína po tridsiatich piatich rokoch úplne novú kapitolu svojej existencie. Už len o niečo viac než dva mesiace nás delí od vydania nového albumu jednoducho pomenovaného Helloween.

Zostava, ktorá mala spoločne odohrať turné a splniť tak sen tisícok fanúšikov, sa stáva súčasnou pevnou zostavou kapely. Dá sa povedať, že Helloween sa zmenil na akúsi sedemčlennú superkapelu v zostave Andi Deris, Michael Kiske, Michael Weikath, Kai Hansen, Markus Grosskopf, Sascha Gerstner a Dani Löble.

Pripravovaný rovnomenný album kapely, ktorý vychádza 18. júna u Nuclear Blast, si už môžete pár dní predobjednávať. Kapela ponúka široký výber možností: CD Jewelcase, 2CD Digibook, farebné alebo obrázkové dvojplatne, edícia 2LP a 2CD Earbook, 2LP a 2CD deluxe box set, 3LP vinyl s hologramom, kazeta a, samozrejme, aj digitálna verzia. Album bude obsahovať dvanásť skladieb a tri rôzne bonusy, podľa zvolenej verzie nosiča.

„Tento album je vyvrcholením spoločnej cesty tekvíc. Dodnes som fascinovaný rôznorodými obdobiami v histórii kapely. Ako príklad môžem uviesť legendárne hlasy Michiho, Andiho a Kaia. Môcť si ich teraz užiť na nahrávke všetky tri je neopísateľný zážitok,“ hovorí Dani Löble

helloween

„Použili sme staré nahrávacie techniky z osemdesiatych rokov a zmiešali sme ich so súčasnou tvárou kapely,“ dodáva Sascha Gerstner. „Toto je výsledok. Viac ako tridsaťpäť rokov heavymetalových skúseností obsiahnutých v jednej nahrávke.“ Helloween sľubujú celý heavymetalový vesmír obsiahnutý v dvanástich skladbách.

„Je to stretnutie siedmich hudobníkov, ktorí spolupracujú ako priatelia či dokonca ako rodina, vďaka čomu vytvorili čosi, o čom by si nikto nemyslel, že je to možné. Je to ako prebudiť sa zo spánku, ale stále byť v neuveriteľnom sne. Pre mňa ako jedného z posledných „preživších “, ktorý od začiatku hrával každú notu, to bol fantastický zážitok a veľmi emotívny proces. Myslím, že to na albume bude počuť každý. Milujem to!“ hovorí Michael Weikath a Kai Hansen dodáva: „Byť v štúdiu so svojimi starými spoločníkmi po tridsiatich rokoch bolo pre mňa veľmi emotívne. Ale zároveň to bola úplne iná skúsenosť, akoby s novými ľuďmi. Spolupráca rôznych skladateľov a silných postáv robí album veľmi špeciálnym. Je to jedinečná zmes spomienok zo všetkých kapitol histórie kapely.“

Pri obale albumu bolo veľmi rýchlo všetkým jasné, že na dokonalé zachytenie emócie bola jedinou možnosťou maľba. Aj tá zachytáva všetky dôležité témy z fungovania kapely. Dielo berlínskeho umelca Elirana Kantora vizuálne zdôrazňuje skutočnosť, že skupina si naozaj váži všetky časti svojej histórie.

Pred vydaním celého albumu však nemecké tekvice prichádzajú s úplne novým singlom. 2. apríla vydali novinku s názvom Skyfall, ku ktorej pripojili aj videoklip. Viac ako sedemminútová jazda, popisujúca pristátie mimozemšťana na zemi, vzišla z pera Kaia Hansena.

Čo sa týka turné Helloweenu, stalo sa to, čo sa dalo predpokladať. Z dôvodu pandémie sa európske turné pôvodne naplánované na apríl / máj musí opäť odložiť. To však nie je ani zďaleka dôvod na to, aby ste vešali hlavy. V roku 2022 to bude ešte väčšie!

Z niekdajšieho Pumpkins United sa stáva ešte väčšia kolaborácia pod názvom United Forces. Helloween totiž na svoju cestu prizvali kapelu HAMMERFALL. Navyše budú mať obe kapely pripravenú pre svojich fanúšikov šou k novým albumom, ktoré budete môcť naživo počuť úplne po prvý raz. Turné zasiahne 18. apríla poľské Katovice, 22. apríla Viedeň, deň na to Prahu a 26. apríla Budapešť. Ale čo je pre nás najhlavnejšie, tento ultimátny metalový sviatok budeme môcť na vlastnej koži zažiť aj 24. apríla 2022 na zimnom štadióne vo Zvolene.

Oscar Dronjak hovorí: „Sme veľmi vzrušení! Nielen preto, že konečne vyrazíme na turné po dvoch dlhých rokoch pódiových suchôt, ale navyše tak môžeme urobiť s kapelou, ktorú milujeme a ktorá bola veľkou inšpiráciou pri formovaní HammerFallu. Turné United Forces bude niečo skutočne špeciálne. Na to sa môžete spoľahnúť!“

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←