Kam na koncerty: 14. – 16. máj 2021

Zdieľať

Tiež už netrpezlivo čakáte, kedy vyskočia prvé normálne koncerty? Zatiaľ nám zostáva užívať si pivo bez živej muziky, hoci tento víkend počasie nemá priať vysedávaniu na terasách. Online koncerty to však nijako neobmedzí.

Najskôr sa však pozrime, čo hovorí historické okienko na tento víkend. 14. mája v roku 1643 vo Francúzsku získali nového kráľa. Po smrti otca Ľudovíta XIII. sa na tróne ocitol iba štvorročný Ľudovít XIV., neskôr známy aj ako kráľ slnko. Pokiaľ máte radi astrológiu a astronómiu, sobotňajšie nakuknutie do minulosti bude niečo pre vás. Práve 15. mája 1618 Johannes Kepler potvrdil objav tretieho zákona planetárneho pohybu. Ten objavil už 8. marca rovnakého roka, ale vtedy ho najskôr zavrhol po tom, čo urobil prvotné výpočty, ktoré neskôr ešte prehodnotil. No a 16. mája 1770 sa vydávala Mária Anotinette. Mala vtedy štrnásť rokov a jej manželom sa stal o rok starší Louis Auguste, ktorý neskôr zasadol na francúzsky trón.

V hudobnej minulosti si tento víkend pripomenieme hlavne vydanie niekoľkých albumov. Začneme však s oslavou z roku 1987, ktorú usporiadali Mötley Crüe pri príležitosti prvého počúvania ich albumu Girls, Girls, Girls. Párty sa konala v striptízovom klube v Hollywoode s názvom The Body Shop. V sobotu si zaspomíname hneď na dve vydania albumov Megadeth. V dátume 15. mája totiž táto legenda vypustila do sveta s odstupom šiestich rokov dve nahrávky. Prvá z nich The World Needs A Hero bola zverejnená 15. mája 2001, zatiaľ čo druhá United Abominations zase 15. mája 2007. A o deň neskôr, ale s väčším rozostupom rokov, hoci oboje 16. mája, vydali albumy aj Iron Maiden a Motörhead. Skôr dali 16. mája von nahrávku Maideni, konkrétne v roku 1983 a išlo o Piece Of Mind. Zatiaľ čo druhí menovaní publikovali album We Are Motorhead až 16. mája 2000.

A čo oslávenci? V piatok si pripime napríklad na zdravie gitaristu Testament Erica Petersona (oslavuje päťdesiatsedem rokov), basgitaristu Alice In Chains Mikea Ineza (má päťdesiatpäť rokov) či gitaristu Poison C.C. DeVille (slávi päťdesiatedeviate narodeniny). V sobotu bude dvojitá oslava u Five Finger Death Punch, keďže narodeniny oslávia obaja ich gitaristi Zoltan Bathory aj Andy James. Zoltan oslávi štyridsiatetretie narodeniny, zatiaľ čo Andy okrúhlu štyridsiatku. Na konci víkendu budú oslávencami vokalista P.O.D. Sonny Sandoval (oslávi štyridsaťsedem rokov) a vokalista Sonaty Arcticy Tony Kakko (bude mať štyridsaťšesť rokov).

Piatok (14. máj)

Knocked Loose – live stream Live From The Blue Room; lístky sú dostupné tu

Thursday – live stream Signals V3: Full Devolución na oslavu 20. výročia a 10. výročia albumov Full Collapse a No Devolución; lístky sú dostupné tu

Sobota (15. máj)

Devil Wears Prada – live stream Undeadstream; lístky a informácie sú dostupné tu

The Contortionist – stream počas ktorého odznie v celistvosti album Clairvoyant; lístky sú dostupné tu

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←