Bratrstvo Luny avizuje nový album singlom Vodopády

Zdieľať

Žánrovo široko rozkročené kralupské BRATRSTVO LUNY predstavuje nový singel, ktorý je predzvesťou ich piateho štúdiového albumu. Ten ponesie názov Aquarius s podtitulom Písně o vodě, půdě, kamenech, hvězdách a času. Jeho vydanie je neplánované na prvý polrok budúceho roku.

Novú skladbu si môžete vypočuť prostredníctvom rôznych streamovacích hudobných portálov. Autorom videoklipu je kameraman Jan Hrušovský, ktorý s impresáriom kapely R. X. Thámom spolupracuje i na životopisnom filme Světec z pekla (Hledání & Návraty) o česko-slovenskom apoštolovi punku a gotiky Petrovi Štěpánovi (XIII. Století & Hrdinové Nové Fronty).  

Premiéra druhého dielu dokumentu Světec z pekla je naplánovaná na 19. októbra 2024 v Jihlave (Kino DKO) v rámci programovej skladby festivalu Gothic Iglau.

Zatiaľ poslednou štúdiovou autorskou stopou kapely bola účasť na prestížnom kompilačnom projekte Dark Tunes From Czech And Slovak Caves III. (2022) vydaného žánrovým portálom Sanctuary.cz s podtitulom „to najzaujímavejšie z aktuálnej temnej scény.“ Do finálneho výberu sa dostala skladba Atlantida od frontmana ansámblu Buzsa D. A práve na ňu teraz nadväzujú Vodopády gitaristu Šotka.

Foto: Bratrstvo Luny

Autor k skladbe uvideol: „Skreslené gitary sú dosť v pozadí a namiesto nich sa derú len ľahko nakreslené, ale zato dynamickejšie registre. Otvára sa tým priestor pre posolstvo skrze spevovú linku a celkovo vzdušnejšiu atmosféru. Hluku bolo už dosť, teraz je čas skrotiť aparáty a dať šancu ľahším tónom.“

Výhradný textár R. X. Thámo k novinke dodáva: „Étos skladby je do morku kosti bratský a som šťastný za to pretnutie všetkých rovín, ktoré sú neopomenuteľnou podmienkou k vzniku silnej skladby. Pieseň sa dá vnímať vo viacerých metaforických rovinách, jednou z nich môže byť aj sformulovanie pomyselného manifestu našej novej cesty, ktoré je podčiarknuté aj pohyblivými obrázkami. Pre Bratrstvo Luny nastáva doba Vodnára.“ Vodopády boli nahrané a zmixované v osvedčenom štúdiu Kobdzey.

Zdroj: Bratrstvo Luny

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←