Festival Magická noc trubadúrů predstavuje program aj trailer

Zdieľať

Legenda punku a gotiky Petr Štěpán (XIII. století & Hrdinové Nové Fronty) oslávi na festivale Magická noc trubadúrů v Kralupech nad Vltavou 22. októbra 2022 svoje šesťdesiatiny. Festival s podtitulom Musica, Theatrum, Magia sa vracia po šiestich rokoch do Kralup nad Vltavou.

Na 5. ročníku festivalu sa predstavia XIII. století (gothic rock), Undertheskin z Poľska (post-punk), Bratrstvo Luny (LunArt Music/postgothic), Carpatia Castle (gothic rock), Tanečná skupina Naděje, Pavel Kohn pokrstí svoje CD (hrá a spieva Karla Kryla aj vlastnú tvorbu). Návštevníci sa môžu tešiť aj na výstavu fotografií Urbex team Kralupy, Manon Black (extravagantný módny salón), modelku Kateřinu Krejčovú, spisovateľa Václava Cíleka a moderátorom akcie bude Petr Korál.

Predplatitelia si môžu rezervovať (do naplnenia kapacity) miesto na premiére filmu o Petrovi Štěpánovi (Kino Vltava) či na besede so spisovateľom Václavom Cílkom – Co se děje se světem? (Divadelní klub Scéna).

V rámci Českej republiky ide o nevšedne pojatú kultúrnu akciu, na ktorej je v rámci jedného odpoludnia a večera prepojená hudobná, tanečná, divadelná, výtvarná a ďalšia umelecká produkcia. Magická noc trubadúrů s touto dramaturgiou úspešne pracovala už na štyroch ročníkoch. Neodmysliteľnou súčasťou akcie sú noviny so starobylou aurou TRUBADÚR, ktoré sú jej programovým manifestom. Hlavným usporiadateľom festivalu je Kralupan Jindřich Kohm prezývaný R.X.Thámo z domácej kapely Bratrstvo Luny. 

„Každý ročník Magické noci trubadúrů mal nejaké špecifikum. Tohtoročná programová skladba je veľmi výnimočná. Prepojí sa tu rocková muzika, piesne Karla Kryla v podaní jeho najlepšieho českého interpreta Pavla Kohna, extravagantná módna prehliadka gotických krásavíc, výstava fotografií, špeciálne tanečné vystúpenie aj múdrosť spisovateľa Václava Cílka, ktorý nad celým magicko-divadelným podnikom prevzal patronát,“ konštatuje hlavní usporiadateľ R.X.Thámo.

„Pre mňa osobne noc vskutku Magická – plná hudby, umeleckých udalostí a príjemných stretnutí s ostatnými muzikantami a spisovateľmi. Atmosféra, akú zažijete iba málokde. Vnímavé publikum, ktoré si sviatok gotiky naozaj užíva,“ dopĺňa Petr Štěpán.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←