Ako definujú death metal Bloody Redemption? (recenzia)

Zdieľať

Slovenská deathmetalová formácia BLOODY REDEMPTION sa v auguste 2022 vrátila na scénu s novým dlhohrajúcim albumom Hit The Gore. Album vyšiel päť rokov po vydaní debutu Infected Minds pod hlavičkou vydavateľstva Awakening Records. Obsahuje deväť skladieb a ich vypočutie zaberie niečo málo cez štyridsať minút.

U Bloody Redemption sa mi páči, že sa nedržia žiadnych schém a príliš sa nezamýšľajú nad škatuľkovaním. A to aj napriek tomu, že v žiadnej zo skladieb nechýba surový growl a na albume sa ich nachádza hneď niekoľko výsostne deathmetalových. Napríklad Unknown Evil alebo Beyond The Truth. Dravá energia však aj v nich dáva priechod zrozumiteľným riffom, prepracovanej rytmike a výbornému zvuku.

Foto: Bloody Redemption

V mnohých z piesní nájdeme aj nuansy ďalších metalových subžánrov, predovšetkým heavy metalu. Hneď pri prvom počutí sa medzi mojich favoritov zaradila Ancient Knowledge, ktorá mi svojou atmosférou pripomenula tvorbu legendárnych Venom. Ale získali si ma aj titulná Hit The Gore a Shotgun Lalluby. Obe predovšetkým úvodným riffom v kombinácii s priamočiarou rytmikou, ktorá poslucháča núti ihneď rozhýbať kývač hlavy. Po viacerých otočeniach disku by som ale za vrchol albumu označil Vultures Waiting.

Na druhý štúdiový zárez kapely Bloody Redemption sme sa načakali síce dlho, ale oplatilo sa. Gitarové riffy u chalanov vyzreli ako dobré víno a album Hit The Gore určite ocení nejeden náročnejší poslucháč. Takto nejako si predstavujem deathmetalový počin, ktorý nechce byť iba prehliadkou prežitkov a opočúvaným klišé.

HODNOTENIE

hodnotenie recenzia prorocker

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←