Kapely last millennials. a Horehigh vyrazili na spoločné Spájanie Kul-tour

Zdieľať

Bratislavské kapely last millennials. a Horehigh spolu rozbehli koncertné turné Spájanie Kul-tour 2024 s piatimi zastávkami po slovenských mestách. „Téma spoločného turné sa nesie v duchu reflektujúcom napätie v spoločnosti, ktoré všetci vnímame. Myslíme si, že kultúra je pre všetkých a od všetkých a každý má mať možnosť na sebavyjadrenie,“ spomína spevák skupiny Horehigh Richard “Rixo” Chovan.

Pre obe skupiny je hudba nielen o vyjadrovaní emócií, ale aj prostriedkom na podporu otvoreného dialógu a porozumenia. Ich texty sa často zaoberajú sociálnou nespravodlivosťou a osobnými bojmi, s cieľom osloviť a prinútiť súčasnú generáciu k zamysleniu.

Foto: Horehigh

Alt-popová skupina Horehigh sa po trojročnej pauze pripravuje na vydanie nového albumu a v rámci nového setu predstavuje čerstvý singel Pračlovek. V minulosti zahrali viacero koncertov a festivalov, predskakovali na turné Richardovi Müllerovi, predstavili sa v Demovnici_FM, či zahrali spolu s Adamom Ďuricom v Rádiu Expres v rámci série koncertov pre zosnulého Petra “Ďuďa” Dudáka z Hexu.

Skupina last millennials. vo svojej hudbe kombinuje melodické indie zaobalené do prvkov tanečnej elektroniky so širokou škálou emócií. Ich debutový album Monochrome Rainbow tak balansuje medzi pocitmi bezstarostnosti a ťaživej temnoty dnešnej doby. Bratislavská formácia sa zviditeľnila na minuloročnom showcase festivale Garáž pod hlavičkou festivalu Pohoda a ich pieseň Antisocial sa umiestnila na 1. mieste rebríčka Demovnica_FM.

„Pri spájaní Kul-tour sa tešíme nielen na hudbu a koncerty, ale aj na to, že budeme stretávať nových ľudí a zdieľať s nimi spoločné myšlienky a hodnoty,“ dodal frontman last millennials. Martin Pšenák.

Spájanie Kul-tour má za sebou už prvú zastávku v Trnave a v nasledujúcich týždňoch sa udeje v ďalších štyroch mestách:

6. apríl – Žilina (KC Hoffmann)
3. máj – Trenčín (KKC Hviezda)
30. máj – Bratislava (Pink Whale)
1. jún – Nitra (Uránia)

Zdroj: last millennials.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←