Angelus nepoľaví v pomáhaní ani počas apríla

Zdieľať

Krátko po vydarenom breznaniskom Angelus Spring MetalStorme, kde sa fanúšikom predstavilo kvarteto kapiel Demonic-Eyed, Broken Rain, Hadonos a To Punky a podarilo sa vyzbierať 940€ pre školu vo Valaskej, pripravili organizátori ďalší, v poradí už dvanásty benefičný koncert pod hlavičkou Angelus. Akcia s názvom Angelus – koncert pre Mareka sa uskutoční 6. apríla 2024 v Pivárni Žiarčan v Žiari nad Hronom. Na podujatí vystúpi päť výborných kapiel a, ako vždy, fanúšikovia zaplatením vstupného urobia dobrý skutok.

„Volám sa Marek Škoda, narodil som sa 24. februára 2023 v nemocnici v Žiari nad Hronom. Moje prvé hodiny neboli ako obvyklé, pri maminke, keďže som bol pár hodín po narodení prevezený v kritickom stave do Fakultnej nemocnice s poliklinikou F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici na oddelenie JIRS, kde sa začala moja cesta životom. Mal som okolo seba veľa prístrojov a káblikov, všetci sa o mňa veľmi báli a môj stav bol veľmi kritický. Rozhodol som sa, že zabojujem a budem bojovať aj naďalej…“ Takto sa začína príbeh malého bojovníka Mareka, ktorý spolu so svojimi rodičmi bojuje o zaradenie sa do života. A organizátori sa rozhodli, že mu pomôžu a venujú celý výťažok benefičného koncertu Angelus – koncert pre Mareka.

Fanúšikom sa postupne predstaví kvinteto kapiel rôznych žánrov od punk rocku po death metal. Domáci thrasheri TECHNOLOGY OF DEATH sú pravidelným návštevníkom angelusáckych akcií už dobre známi. Ich energiou nabitý set bude vyskladaný zo skladieb z čerstvého debutového albumu Skutočný nepriateľ.

Druhou domácou kapelou, ktorá na podujatí vystúpi, bude punkrocková legenda SITŇAN: „Kapela sa pomaly prebúdza zo zimného spánku, tak začíname aj sem-tam skúšať. Koncerty sa začínajú objavovať, no vyzerá to tak, že tento rok ich veľa nebude a preto sme radi, že môžeme podporiť ‚benefičák‘ u nás v Žiari, kde odohráme náš osvedčený repertoár plný ľúbezných songov.“

Skupina PANKHART je partia štyroch hudobníkov zo Šurian, čo hrajú ľuďom od roku 1998 svojský punk rock z garáže. ,,Rokmi dlhá a úspechmi krátka história tohto kvarteta je zatiaľ bez oficiálneho štúdiového albumu, iba s dvoma demo-nahrávkami zo skúšobne. A keďže život je ako kreslenie bez gumy, tak nikdy nevieš, ako to nakoniec dopadne,“ tak sa predstavila v poradí tretia vystupujúca kapela.

BRAIN DEALERS je deathmetalová kapela pôsobiaca na scéne od roku 2019. Pôvodnú štvorčlennú zostavu doplnil v roku 2023 spevák Dávid a vo februári 2024 nahrali debutový album, ktorý je momentálne v štádiu mixingu a masteringu. Kapela stihla doteraz vydať svoje debutové EP Hostina a je aktívna aj na koncertných pódiách. V roku 2023 boli chalani nominovaní na Radio Head Awards v kategórii Objav roka, kde sa nakoniec dostali až do finálovej pätky.

Špeciálnym hosťom koncertu je kapela MELISSA MANDY CREW na čele so sympatickou talentovanou 12-ročnou rockerkou Melissou Mandy Maruškovou, ktorá už stihla spolupracovať s Mariánom Čekovským, Paľom Drapákom či českou kapelou ŠKWOR.

Koncert organizuje OZ Angelus Klub z Banskej Bystrice v spolupráci s majiteľmi a zamestnancami Pivárne Žiarčan, ktorí na sociálnej sieti zverejnili odkaz: „Celý marec ideme všetku svoju pozornosť, energiu a čas venovať tejto akcii, ktorú považujeme za najväčšiu udalosť v histórii Žiarčanu. Za najväčšiu v každom smere, lebo veľkými sa stávame vďaka skutkom, ktoré robíme. My všetci, čo tu pracujeme a nejakým spôsobom sme prepojení s touto pivárňou, sľubujeme, že pre Mareka urobíme maximum!“

Pre všetkých, ktorí nebudú mať možnosť prísť na koncert, ale radi by Mareka podporili, dávame do pozornosti transparentný účet č. SK7911000000002933834989, kam je možné prispieť ľubovoľnou sumou.

Zdroj: Angelus

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←