Na konci mája sme si v Ružomberku uctili zosnulého Ďura Haríňa

Zdieľať

Koncertná sezóna sa nám pekne rozbehla. Na konci mája, konkrétne 21. deň minulého mesiaca, ružomberský malý klub Korzo privítal niekoľko kapiel, ktoré zahrali na počesť zosnulého Juraja Haríňa, jedného z patrónov slovenského metalu. Akcia bola súčasťou Immortal Tour 2022, ktoré malo ešte aj ďalšie zastávky. A tak sme si v Ružomberku vychutnali zostavu zloženú z dvoch slovenských a dvoch českých kapiel – BLOODY REDEMPTION, PAČESS, DEPRESY a PURNAMA.

Keďže niektorí z nás sa nevyhnú práci ani cez víkend, bohužiaľ, nestihli sme set Bloody Redemption. Na miesto sme dorazili počas setu druhej kapely večera, ktorou boli Pačess od našich českých susedov. Tí odohrali zmes skladieb z rôznych albumov a naservírovali nám kvalitný black metal. Jednu z posledných skladieb, čo od nich v tento večer odzneli, venovali Ďurovi Haríňovi. Bola ňou Černý šat oblékám, v klášteře.

Po Pačess pôvodne mala nasledovať Purnama, ale došlo k malej zmene poradia, a tak sa najskôr predviedli naše legendy Depresy. Tí nás ani náhodou nešetrili. Mali poriadne tvrdý nástup, ktorý okamžite pritiahol pod pódium množstvo ľudí. Podobne ako Pačess, aj oni nám naservírovali mix skladieb z rôznych albumov, a to aj vrátane ochutnávky z nového EP.

Večer uzatvárali opäť ďalší českí bratia, už spomínaná Purnama, ktorú sme, žiaľ, nemohli absolvovať celú, keďže ráno nás opäť čakal odchod do práce. Ale z toho, čo sme videli, bolo zjavné, že ponúknu kvalitné vystúpenie.

Zvukovo to zase raz bola klasika Korza – príliš veľa zvuku na tak malý priestor, a tak sa občas stalo, že čosi kde-tu niečo zanikalo. Celkovo však išlo o vydarenú akciu v komornej atmosfére, kde sa nás na Ďurovu pamiatku zišiel hojný počet. Ak sa na nás díval zhora, určite bol rád.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←