Do Bratislavy zavítajú Elvenking a Last Days Of Eden

Zdieľať

Milujete runy a čokoľvek s podobnou tematikou? A k tomu máte radi dobrý power metal? Potom vás nepochybne poteší správa, že začiatkom apríla, konkrétne 6. deň tohto mesiaca, k nám do bratislavského Randalu prídu zahrať talianski ELVENKING. Sekundovať im budú Španieli LAST DAYS OF EDEN.

AKTUALIZÁCIA (1. 3. 2020): Pre spevákove zdravotné problémy sú Elvenking nútení zrušiť aprílový koncert v Bratislave. Pokiaľ ste sa na nich tešili, nemusíte však hneď zúfať. Akcia sa totiž neruší úplne, iba sa presúva na zimu a nakoniec u nás táto partička vystúpi 30. novembra. Prajeme spevákovi skoré uzdravenie.

AKTUALIZÁCIA (30. 9. 2020): Vzhľadom na stále prebiehajúcu pandémiu a opatrenia v Európe sa kapela Elvenking rozhodla zrušiť celé plánované turné vrátane bratislavskej zastávky. Náhradné dátumy tak nie sú v pláne, organizátor by mal vracať peniaze za vstupenky.

Na pomery power metalu sú Elvenking jedným z výrazných európskych mien. Šestica zo Sicílie brázdi pódiá už od roku 1997 (samozrejme, s obmenami členov; aktuálnu zostavu tvoria Damnagoras (vokály), Aydan (gitara), Rafahel (gitara), Lethien (husle), Jakob (basgitara), Lancs (bicie)) a za ten čas majú na konte desať štúdiových albumov, pričom najčerstvejší je zo septembra minulého roka s názvom Reader Of The Runes – Divination. Ten prídu predstaviť aj do našich končín.

Reader Of The Runes – Divination je podľa skupiny iba prvou kapitolou príbehu, ktorý sa má tiahnuť ďalej nadchádzajúcimi albumami. Ide teda o koncepčnú nahrávku, kde nájdete dobrodružstvá z mystického sveta rún, mágie a starodávnych síl, čo vládli medzi ľuďmi v minulosti. Alebo teda aspoň v nich verili.

Ak máte radi kapely ako Ensiferum či Eluveitie s mágiou, bojovným duchom v skladbách so silným folkovým nádychom, kde nechýba ani poriadna dávka melodickosti, potom si zamilujete i Elvenking. Lebo aj u nich cítiť silný závan pohanstva, čo aktuálne podčiarkujú napríklad aj tým, že si na tváre maľujú runy.

Ale králi elfov neprídu do nášho hlavného mesta sami. Pokiaľ vám vyhovujú aj formácie ako Within Temptation či Nightwish, tak vás isto poteší aj support. Tým budú Španieli Last Days Of Eden, ktorých za mikrofónom vedie sympatická dáma Ani M. Fojaco.

Nie je však jedinou zástupkyňou nežného pohlavia v skupine, keďže aj na gajdy, píšťalky a flautu u nich hrá Andrea Joglar. Zvyšok osadenstva symfonickej powermetalovej zostavy tvoria muži, pričom dvaja z nich (Dani González (gitara, mužské vokály), Adrian Huelga (basgitara)) hrajú aj v kapele DarkSun. Na bicie ešte hrá Leo Duarte, Sara Ember zase na husle a Juan Gomes na klávesy.

Skupina má na konte tri štúdiové albumy a jedno EP. Zatiaľ posledný vydali v roku 2018 pod názvom Chryslais. Zaujímavá je však nahrávka z roku 2017 Traxel Mör. Tú kapela nahrala čisto vo svojom jazyku a dialekte, čiže asturiánčine, keďže pochádzajú z Asturiasu, samostatnej komunity na severe Španielska. Na výnimočnosti danému albumu pridáva aj fakt, že pri jeho nahrávaní použili výlučne iba symfonické a folkové nástroje. Márne by ste teda na ňom hľadali gitary či bicie.

Začiatok apríla teda vyzerá na krásny večer pre každého milovníka pohanstva, folku a power metalu.

ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
30. november 2020
Randal, Bratislava
FB udalosť

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←