V auguste sa k nám doplavia Alestorm, na palubu zoberú aj Elvenking

Zdieľať

Blížia sa k nám piráti? Už 16. augusta sa na svojej veľkej gumenej kačičke do bratislavského MMC doplavia ALESTORM. Pri slovenskom vylodení im budú sekundovať ELVENKING spolu s domácim zastúpením v podobe ACHSAR.

Päťčlenná skupina vznikla v roku 2004 pod názvom Battleheart, s ktorým fungovali iba chvíľu s ambíciou hrať power metal. V roku 2007 už z nich boli Alestorm a podpísali zmluvu s Napalm Records, kde o rok neskôr rovno vydali debutový album Captain Morgan’s Revenge. Odvtedy už majú na konte sedem štúdioviek, jeden živý album a päť EP. Zatiaľ poslednú nahrávku vydali minulý rok pod názvom Seventh Rum Of A Seventh Rum.

Alestorm BA

Hoci pôvodne chceli hrať úplne ,,obyčajný“ power metal, nakoniec sa usadili na mixe folku s power metalom s pirátskou tematikou. Často sú vďaka tomu označovaní kategóriou pirate metal.

Elvenking pochádzajú z horúceho Talianska a na metalovej scéne sa pohybujú už od roku 1997. V začiatkoch sa vo svojej tvorbe snažili zlúčiť power metal a folk. Časom do toho presiakli aj vplyvy iných metalových žánrov, no základ zostáva zachovaný.

Elvenking majú zatiaľ jedenásť štúdiových albumov. Posledný im vyšiel tento rok pod názvom Reader Of The Runes – Rapture a je pokračovaním nahrávky z roku 2019 Reader Of The Runes – Divination.

Posledným, avšak nemenej dôležitým článkom reťaze tohto koncertu budú Achsar. Šesťčlenná kapela z Levíc funguje od roku 2004 a vedia o nich aj v zahraničí – nepochybne aj vďaka spolupráci s Fínmi Korpiklaani. Najskôr huslista Tuomas Rounakari hosťoval u Achsaru pri skladbe Loud And Proud. Potom zase pri multijazykovej verzii Beer Beer Korpiklaani spolu so spevákom Achsaru Milanom Krištofíkom urobili aj slovenskú mutáciu Pivo Pivo.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←