TOPFEST oslávi 20 rokov, zablahoželá mu headliner Bullet For My Valentine

Zdieľať

Festival TOPFEST oslavuje 20 rokov a pri tejto príležitosti sa vracia na svoju domovskú pôdu – na Zelenú Vodu v Novom Meste nad Váhom. Pre fanúšikov pripravil 30. júna až 1. júla lákavý line-up. Festival bude mať tri pódiá, na ktorých odpáli melodický metalcore headliner zo Spojeného kráľovstva Bullet For My Valentine, kanadské rockové trio Danko Jones či KISS Forever Band z Maďarska.

„Dvadsiate výročie TOPFESTu oslávime dvoma zahraničným menami. Kapelou Danko Jones a headlinerom zo Spojeného kráľovstva Bullet For My Valentine. Nezabudnite, že pravý TOPFEST je na Zelenej Vode. Aj napriek veľkým problémom, ktorým momentálne čelíme, veríme, že všetko dobre dopadne a budeme sa spolu baviť tak, ako po minulé roky,“ vyhlásil organizátor TOPFESTu Dušan Drobný.

Skupina Bullet For My Valentine pochádza z južného Walesu a vznikla v roku 1998. Pôvodne hrala cover verzie skladieb skupín Metallica a Nirvana. Štvorčlenná kapela sa postupne dopracovala k vlastnému hudobnému štýlu. Stala sa jednou z najväčších metalových kapiel, predala viac ako 3 milióny albumov po celom svete a definovala britský metalcore s ich dnes už klasickým debutom The Poison.

„Je signifikantné, kde sa aktuálne v tvorbe nachádzame. Naša hudba je svieža, agresívna, viac reálnejšia a vášnivejšia než kedykoľvek predtým,“ konštatuje spevák a hlavný gitarista kapely Matt Tuck.

Okrem headlinera Bullet For My Valentine sa fanúšikovia môžu tešiť na kanadské rockové hudobné trio založené v Toronte v roku 1996, ktoré je pomenované po spevákovi a gitaristovi Dankovi Jonesovi. Na TOPFESTe zahrajú aj kapely HEX, Heľenine oči,  Slobodná Európa, StresPez, Smola a Hrušky, Signum Regis, Stercore či AYA. Z Česka sa predstavia populárni Mirai, rocková Doga či Alkehol. Z Maďarska pricestujú a skvelú šou odpália KISS Forever Band. Nebude chýbať ani DJ, ktorý bude návštevníkov zabávať do skorého rána.

Zelená voda ponúka fantastickú atmosféru a letné zážitky. Voda na kúpanie bude pre verejnosť sprístupnená od 8:00 do 20:00.Pre návštevníkov si TOPFEST pripravil rôzne atrakcie, kolotoče a pestrú gastrozónu, kde nájdu pochutiny nadšenci street foodu, vegetariánskych jedál, slovenskej aj zahraničnej kuchyne. Nebude chýbať ani široký výber alkoholických aj nealkoholických  nápojov. Čajovňa Slnovrat z Piešťan si pre návštevníkov pripravila perfektné čaje a vodné fajky.

Snažíme sa areál vyšperkovať do najmenších detailov, aby sa ľudia na festivale cítili naozaj dobre a mali čo robiť. Ide nám spoločne o úžasné zážitky a spomienky z festivalu. Máme pre vás pripravené rôzne chill out zóny, atrakcie, foto kútik, súťaže o pekné ceny a dve prekvapenia,“ prezradil Patrik Ďuriš z produkcie festivalu TOPFEST.

Zdroj: NK Factory

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←