Rockový týždeň v kocke: Corey Taylor, Marduk aj Blur

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 15. – 21. máj 2023

Corey Taylor vydá 15. septembra druhý sólový album CMFT2. Frontman Slipknotu na albume nielen spieva, aké aj hrá na gitare, klavíri a mandolíne. Z trinástich skladieb si ako prvý singel vybral Beyond.

Pár dní predtým, ako Ghost vydali svoje nové EP Phantomime s piatimi covermi, zverejnili z neho svoju verziu piesne od Iron Maiden Phantom Of The Opera.

Smútok zo straty mamy a najlepšieho priateľa v jednom roku pretavil spevák Dave Grohl do najnovšieho singlu jeho kapely Foo Fighters Under You. Skladba je druhým singlom z pripravovaného albumu But Here We Are, ktorý vyjde 2. júna.

Andy Rourke, basgitarista The Smiths, zomrel vo veku 59 rokov. Mal rakovinu pankreasu.

Keď Marduk počas koncertu v Londýne dohrali Beyond The Grace Of God, basgitarista Joel Lindholm pod značným vplyvom alkoholu hajloval. Na druhý deň kapela na sociálnych sieťach oznámila, že také správanie netoleruje a Joel viac nie je súčasťou Marduk. Dočasne ho na koncertoch zastúpi bývalý basgitarista skupiny Magnus „Devo“ Andersson.

Ďalší singel z albumu Starcatcher, ktorý je pripravený na 21. júl, predstavili Greta Van Fleet. Volá sa Sacred The Thread a je to zatiaľ druhý zverejnený singel spolu s Meeting The Master.

Album Phoenix od kapely Asia sa dočká nového vydania na dvoch vinyloch už 26. mája. Pôvodne vyšiel v roku 2008 ako prvý album v pôvodnej zostave od roku 1983 a albumu Alpha.

Po ôsmich rokoch sa fanúšikovia kapely Blur dočkajú ich nového albumu. The Ballad Of The Darren bude mať desať skladieb a prvou ochutnávkou z neho sa stala pieseň The Narcissist.

Za mikrofón The Dead Daisies sa na nadchádzajúce turné vracia John Corabi, vystrieda Glenna Hughesa. To však nie je jediná novinka tejto kapely. Na 18. augusta totiž ohlásila vydanie dvojalbumu Best Of, na ktorý urobila výber svojich obľúbených skladieb z predchádzajúcich šiestich albumov. Doplní ich dvomi doteraz nezverejnenými skladbami z nahrávania posledného albumu.

Zaujímavosť týždňa: Chcete si urobiť make-up ako Kiss a neviete, ako na to? Naučí vás to sám Gene Simmons

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←