Lucie zahrajú na Topfeste prvýkrát už tento týždeň

Zdieľať

V Jazdiarni Banát v obci Častkovce vystúpi na festivale TOPFEST okrem iných aj kultová česká skupina Lucie. 29. ročník TOPFESTu bude plný česko-slovenských legiend ako Kabát, Paľo Habera a Team, Peter Nagy a kapela Indigo, Desmod, Gladiator, Škwor a mnohých ďalších. Fanúšikovia domácej scény sa stretnú 1. a 2. júla v Častkovciach. Pripravená je kyvadlová doprava, skvelá gastro aj chillout zóna. A fanúšikovia behu si môžu na festivale zabehnúť TOPFEST RUN.

 „Sme veľmi radi, že si môžeme v lete zahrať vonku pod šírym nebom a TOPFEST je jeden z najväčších festivalov, na ktorých toto leto hráme. Tak sa veľmi tešíme. Dúfame, že vyjde počasie,“ plánuje David Koller, frontman Lucie. Lucie vystúpi v Častkovciach v pôvodnej zostave Michal Dvořák, Robert Kodym, David Koller a P.B.CH. „Slovenskí fanúšikovia sú omnoho viac divokí a to je super. TOPFEST je sviatok muziky, veľmi sa na naň tešíme. Zahráme najväčšie hity,“ dodáva Michal Dvořák.

Okrem Lucie vystúpia na TOPFESTe kapely Kabát, Paľo Habera a Team, Peter Nagy a Indigo, skupina Desmod, Gladiator, Škwor, Heľenine oči, Konflikt, Zóna A, Kollárovci, Hrdza, KISS Forever Band, Ploštín Punk, Sematam, Fuera Fondo, NoControl, Symfobia, MF, Rebelsky a Braňo Mojsej. Pre všetkých milovníkov behu pripravil organizátor TOPFEST RUN s nadupaným štartovacím balíčkom.

„Každý bežec, ktorý uhradí štartovné na TOPFEST RUN, získa 50-percentnú zľavu zo vstupu na tohtoročný festival TOPFEST. Štart, registrácia aj prezentácia budú umiestnené mimo areálu festivalu, ale v jeho tesnej blízkosti. Znamená to, že na behu sa môžu zúčastniť aj bežci, ktorí nechcú ísť aj na festival. Trať však povedie priamo areálom a ak to niekoho navnadí vychutnať si atmosféru Topfestu, môže využiť polovičnú zľavu na vstupenku. Sedem kilometrov dlhú trať zvládne každý, aj rekreačný bežec. Môžete sa zapojiť aj ako tím a vyhrať víkendový pobyt pre 14 ľudí na chate na Orave. Profilovo pôjde o rovinku na povrchu, ktorý budú tvoriť prevažne poľné cestičky,“ vysvetľuje organizátor festivalu Dušan Drobný.

TOPFEST prináša tento rok novinku TOPFEST RUNWAY STAGE. Projekt vznikol spojením a spoluprácou TOPFESTu,  ROCKOVEJ MATURITY a SKUTEČNÍ LIGY. Pôjde tak o najväčšiu slovenskú súťaž kapiel s vlastnou autorskou tvorbou. Priestor na RUNWAY STAGEI dostane v tomto ročníku spolu 20 nových slovenských a zahraničných kapiel. Z nich postupujú štyria víťazi na hlavný stage jubilejného 30. ročníka festivalu TOPFEST v roku 2023.

Na tohtoročnom TOPFESTe nebude chýbať skvelá gastro zóna s RegalBurgerom a veľká fun zóna. Novinkou bude stan Moments Of Freedom, kde budú hrať DJi, ktorí majú pre návštevníkov nachystané rôzne hry. Na návštevníkov čaká aj kyvadlová doprava z autobusových staníc miest Piešťany a Nové Mesto nad Váhom, stanové mestečko, olympiáda, kolotoče, vodné športy a parkovisko.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←