Stredné Slovensko čaká veľký koncert českých hviezd

Zdieľať

Prvá júnová sobota, srdce Slovenska, celé popoludnie plné hudby až do večera. Tak sa dá zhrnúť pripravovaná akcia označená ako „prvá lastovička letnej série Veľká Slatina 2022“. Vo Zvolenskej Slatine totiž 4. júna 2022 vystúpia české stálice ALKEHOL, TRAKTOR a TÖRR spolu so svojimi hosťmi.

Názov Alkehol je slovná hračka, ktorá ako v češtine, tak v slovenčine parafrázuje asi najobľúbenejšiu bežne povolenú drogu na svete. Už zabehnutá a v podstate legendárna a alkoholovým oparom zahalená skupina hrátzv. pivný metal. Zábavné, najmä alkoholické texty a energické skladby sa už od vydania ich prvého albumu s eponymným názvom Alkehol stali kultovými a fanúšikovia poznajú ich texty slovo po slove.

V Českej republike, ale stále viac aj na Slovensku, je Traktor stále väčším pojmom. V Čechách jednoznačne patrí medzi najpopulárnejšie kapely. Melodické hardrockovo až heavymetalovo orientované skladby fungujú na mladšie aj staršie publikum. Preto príde svoju hudbu naživo ponúknuť aj fanúšikom na Slovensku.

Skupina Törr, fungujúca od roku 1977, hrajúca temnejší metal ako dvaja predošlí aktéri, príde predstaviť svoj set, najznámejšie skladby, ako aj novinkový album z konca roka 2021 Inkvizitörr. S albumami ako Kladivo na čarodějnice, Morituri te Salutant alebo Chcípni o kus dál sa stali pevnou súčasťou českej metalovej scény.

Miestom konania sa po odskúšaní kapelou Olympic v minulom roku stane futbalové ihrisko na kraji Zvolenskej Slatiny. Na toto miesto v tomto lete pribudnú aj ďalšie neuveriteľné mená a koncerty. No ani zoznam kapiel na 4. jún ešte nie je kompletný. Aby bol deň vyplnený naozaj na maximum, k veľkej trojke pribudnú ešte tri mená z domácich (česko-slovenských) luhov a hájov a v podstate plnohodnotné sety Alkeholu, Traktoru a Törru doplnia na takmer celé popoludnie plné hudby.

A prečo organizátori zvolili názov Veľká Slatina? Obec Zvolenská Slatina mala prastarý názov Nagy Szalatna, a to je v preklade Veľká Slatina. Mala svoj okres, vtedy župu a paralelne v tomto roku a neskôr sa organizátori chcú priblížiť tomuto názvu formou kultúrnych podujatí. Ambíciou je, aby sa po tomto roku miesto, kde hrali legendy aj svetovo známe mená, stalo zabehnutým a obľúbeným a pre svoju výbornú polohu atraktívnym pre fanúšikov (nielen) z celého Slovenska.

Vstupné sa začína na 15€ pre prvých 500 najrýchlejších fanúšikov. Potom do polčasu predaja bude vstupenka stáť 17€ a do dňa koncertu 19€.

ALKEHOL, TRAKTOR, TÖRR
4. jún 2022
Futbalové ihrisko, Zvolenská Slatina
FB udalosť
Vstupenky

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←