Besna novým singlom sprevádza do krajiny divých zvierat a besných zverstiev

Zdieľať

Bratislavskí postblackmetalisti BESNA vydali 10. februára 2022 audiovizuálny singel Zverstvá ako predzvesť ich debutového rovnomenného albumu, ktorý má vyjsť už v marci.

Text skladby Zverstvá rozoberá problematiku vyrovnávania sa spoločnosti so zločinmi minulých režimov a súčasného vymáhania ich spravodlivosti. Je štylizovaný do rozprávkovej krajiny divých zvierat a besných zverstiev. Nahrávka má moderný metalový zvuk s vplyvmi post rocku a black metalu. Kompozične je viac priamočiarejšia ako ich predošlá tvorba.

Klip zrealizoval a z väčšej časti natočil mladý grafický dizajnér Tomáš Paulen, ktorý sa podieľal aj na dizajne celého albumu. O zábery zvierat sa postarala dokumentárna režisérka Tereza Michalová.

Singel je dostupný aj na Bandcampe kapely a čoskoro aj na streamovacích službách. V marci sa fanúšikovia môžu tešiť aj na celý debutový album Zverstvá, ktorý si kapela vydáva svojpomocne. Nahrala ho v bratislavskom Pulp studiu za pomoci Jakuba Hríbika a Jakuba Spiszaka a celé to potom mixoval a mastroval Jakub Tirčo.

 

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←