Mikuláš Slovákom donesie trojicu českých hviezd na dva koncerty

Zdieľať

Popri kapelách ako kabát, Kryštof či Dymytry sa Česko pýši ďalšou rock/metalovou hviezdou. Skupina, ktorá má na koncertoch mnohotisícové fanúšikovské návštevy v domácej krajine, sa zdá na Slovensku ešte neobjaveným skrytým tromfom. Postcovidová éra priniesla TRAKTOR na Slovensko v júni tohto roka a masa fanúšikov na strednom Slovensku spievala ich skladby od A do Z. Teraz prichádzajú na východné Slovensko do Košíc 9. decembra a na západ do Nitry 10. decembra.

Silou traktora potiahnu masy ľudí na svoj koncert v Collosseu a na Agrokomplexe v pavilóne V. A nebudú na pódiu sami. KREYSON tiež na Slovensku nehráva často. A to po obnove kapely prišlo priamo 30. výročie najhitovejších albumov Anděl na útěku, Zlatej chlapec a Křižáci. Ak si niekto nepamätá Kreyson, tak si spomenie na československé megahity Vzdálená, Nejde vrátit čas, Čarovná noc, Zlatej chlapec, Poslední denjsi má alebo Playboy a Douhá míle. Najväčšie hity zlatého hrdla československej metalovej scény Láďu Křížka zaznejú v dvoch mestách Slovenska už o necelý mesiac.

Do tretice sa k partii Traktor a Kreyson pridá ALKEHOL. Tí sa tiež zaradili medzi tridsiatnikov a prinášajú prierez svojej pivno-alkoholovej tvorby aj slovenským fanúšikom. Na Slamníku, Buráky, Trávičko zelená, Hospodo nalejvej, Polibte mi, Na zdraví, Skérujem se a ďalší najmenej tucet vtipných, alkoholovým oparom zahalených nášupov v spoločnosti najlepšej možnej českej metalovej trojzostavy už pár dní po Mikulášovi pobaví Slovensko. Známe hity dostanú podporu v podobe pár noviniek z posledného albumu Haleluja z tohto roku.

Navyše v Nitre sa ku trojici výborných českých kapiel pridá aj slovenská punková hviezda KONFLIKT.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←