S Eufory a ich novým singlom padnete do neznáma

Zdieľať

Martinskí EUFORY servírujú prepracovaný, dynamický a vyzretý power/heavy metal s progresívnym otlačkom. Držia sa tradícií, ale ich zmodernizovaním žánra otvárajú nové dvere. Nový singel Falling Into Nowhere z nadchádzajúceho albumu je toho dôkazom.

Hovorí sa, že tretí album je pre kapelu zásadný. Eufory si to uvedomujú a tretiemu albumu Fifth Dimension, ktorý vyjde v máji, venovali mimoriadnu pozornosť. A aj keď je pri každom albume na prvom mieste hudba, ktorej nový zvuk Eufory pred niekoľkými mesiacmi predstavili už piesňou Promise Of Tomorrow, sústredili sa na dotiahnutie každej zložky.

Grafiku albumu zverili do rúk aténskemu umelcovi Giannisimu Nakosovi z gréckeho Remedy Art Design a úderný zvuk od Adama Mičinca vo finále vo Švédsku ošetrilo Fascination Street Studios Jensa Bogrena (Opeth, Dimmu Borgir, Arch Enemy,…).

Eufory nový singel opatrili aj videoklipom. Falling Into Nowhere si vybrali z dvoch dôvodov: kvôli jej nestálej nálade, ktorá momentálne v spoločnosti panuje, a preto, že je to tiež skladba, ktorú od nich fanúšikovia určite nečakajú. Video sa natáčalo v kostole sv. Margity v Turčianskom Jasene a režíroval ho Tomáš Vít.

Keď sme vyberali miesto pre tento klip, mal som predstavu, čo presne potrebujem na to, aby to vystihlo podstatu a celkový obsah danej skladby. Keď som vstúpil do tejto miestnosti, povedal som si, že tu je niečo iné, niečo, čo tej skladbe dokáže dodať kus tajomna, temnoty, ale zároveň nádeje,“ vysvetľuje miesto natáčania gitarista Štefan Hodoň.

Nový desaťskladbový komplet Fifth Dimension určite všetkých presvedčí, že Eufory nielen hudobne ďaleko prekračujú hranice svojej domoviny.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←