Prví Dělníci kovu ponúknu Necrostory

Zdieľať

Dělníci kovu. Tak sa volá nová metalová knižná séria, ktorú pripravuje spisovateľ Václav Votruba v spolupráci s pražským nakladateľstvom MetalGate. Spoločne tak naviažu na trilógiu Kniha kovu, ktorá vyšla v rokoch 2016 až 2018 a u čitateľov mala veľký ohlas.

Prvý diel novej knižnej série sa venuje jednej z najvýznamnejších osobností českej metalovej scény – Necrocockovi. K dispozícii bude zhruba v polovici júna.

„Od histórie tuzemského metalu, na ktorú boli zamerané Knihy kovu, sa teraz presúvam k samotným osobnostiam. Verím, že vzhľadom k tomu, že s MetalGate plánujeme rovno celú sériu, na našej scéne opäť ide o jedinečný projekt, ktorý fanúšikov poteší,“ hovorí autor Václav Votruba.

Prvý diel vyjde už o niekoľko týždňov a čitatelia si v ňom prečítajú autorizovanú biografiu Toma Necrococka.

DK-Necrocock-front-web-2

„Necrocock bol mojou prvou voľbou. Je to veľmi výrazná a inšpiratívna osobnosť, zároveň skvelý profesionál s ťahom na bránku. Sledujem ho mnoho rokov, pričom niektoré jeho albumy, či už napríklad +Klinik+, Praktiky pohřebních ústavů alebo Lesní hudbu, považujem za absolútnu klasiku. Ako fanúšik sa sám teším, keď budem mať túto knihu v zbierke,“ usmieva sa Václav Votruba a dodáva, že súčasťou diela bude aj bohatá nálož fotografií.

Václav Votruba je spisovateľ z Českých Budějovic, ktorý má na konte zatiaľ jedenásť kníh. Kniha kovu je jeho najúspešnejším projektom. Prvý a tretí diel získal cenu Břitva v kategórii Kniha roku, druhý diel skončil na druhom mieste. Vďaka dotlači je celá trilógia stále k dispozícii a to napríklad v e-shope MetalGate.

MetalGate medzitým vydali aj ďalšie knižné tituly. Aktuálne propagujú výpravnú publikáciu Masterpieces 2018, ktorá predstavuje to najlepšie z metalovej grafiky za rok 2018.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←