Orava Alternative láka na domácu scénu

Zdieľať

Po dvojročnej pauze sa do srdca Oravy vracia obľúbený festival ORAVA ALTERNATIVE. Nádherné prostredie Františkovej Huty ožije už po jedenásty raz muzikou. Zaujímavosťou jedenásteho ročníka festivalu bude predovšetkým to, že tentokrát organizátori vsadili na lokálnu scénu. Program vyskladali výsostne z toho, čo sa urodilo na domácej pôde.

ORAVA ALTERNATIVE bude tento rok hostiť osem kapiel, ktoré organizátori zverejňovali postupne počas marca až mája. Kto bude teda 6. augusta okupovať pódium pred zrúcaninou Františkovej Huty?

Medzi zverejnenými kapelami je moravsko-oravská úderka FINAL DESTINY, formácia poskladaná okolo talentovaného dolnokubínskeho gitaristu TIBOR BUSHFIELD BAND, rockeri RAZ-2-TRY z Hruštína, metalisti z Oravy a Kysúc ALL AGAINST NOTHING, dolnokubínske gotikou liznuté rock/metalové kvinteto NOT PROMISING CASE či talentovaná medieval-folková kapela VALAR. Zlatým klincom večera budú určite progresívci EREMYST (bývalí členovia Caliber X) a symphonic/powermetaloví ANTHOLOGY so svojou novou gréckou speváčkou Lilian Anerousi.

Majo Žuffa z organizačného tímu festivalu hovorí: „Tento rok sme sa rozhodli pre lokálny formát, keďže sme si v rámci organizačného tímu povedali, že 11 rokov festivalu Orava Alternative, ktorý je a ak budú okolnosti priať, tak aj bude pre návštevníkov zadarmo, sme dávali priestor nespočetne cezpoľným kapelám a pritom sme si uvedomovali, že aj na domácej – rozumej oravskej pôde – máme dostatok kvalitnej hudobnej produkcie. Taktiež tento rok oslavujeme 20 rokov, čo sa venujeme organizovaniu hudobných podujatí a pre mňa to bude taký malý návrat do roku 2002, kedy sme spolu s parťákmi prvýkrát zorganizovali Oravský Rockfest – vtedy ešte so starým názvom. Uvidíme, ako sa nám tento formát podarí vštiepiť do chutí podporovateľov a fanúšikov nášho festivalu. Myslím, že kvalita domácich kapiel presvedčí aj zarytých kritikov. Touto cestou by som sa chcel poďakovať obci Nižná a urbáru Podbiel, že nám umožnili túto akciu organizovať na pôvodnom mieste a technicky nás zabezpečili. A, samozrejme, našim sponzorom za to, že nás aj naďalej finančne podporujú. Bez nich by tento festival nemal už nikdy prívlastok pre dobrých ľudí – zadarmo.“

Príjemné prostredie, skvelá atmosféra, zaujímavý program a posedenie pri dobrom občerstvení a ešte lepšej muzike. To všetko ponúka Orava Alternative fanúšikom rockovej muziky už po jedenásty raz. Ako obvykle, aj tento rok je vstup na festival voľný. Poznačte si do kalendárov sobotu 6. augusta. Vidíme sa pri Františkovej Hute!

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←