Ako vnímať Stolen Money? (recenzia)

Zdieľať

Mladá dolnokubínska formácia STOLEN MONEY vydala koncom roku 2021 svoj debutový album The Game. Prednedávnom chalani predstavili svetu aj jeho CD a LP verziu a vydanie konečne mohli patrične osláviť aj krstom. Preto je ten správny čas si pripomenúť tento počin aj recenziou na našom webe.

Album The Game obsahuje desať skladieb, ktoré nadchnú predovšetkým fanúšikov priamočiareho rock n‘ rollu s nádychom bluesu. Tomuto opisu najlepšie zodpovedajú One Love, Pretty Girl, Hook Up a Worth It. Najviac z celého albumu ma ale bavila predposledná Out Of Sight, ktorá ma očarila hlavne energickým riffom. V svižnom tempe je aj pieseň Entertain Me, ktorá akoby bola trochu líznutá popom až discom, ale na druhej strane si v nej môže poslucháč vychutnať veľmi vydarené vokály.

Rád by som vypichol aj gitarové sóla. Tie najkrajšie nájdete v skladbách Chase, Play The Game a v I Want Her. Play The Game očarí aj veľmi vydarenou melódiou, do ktorej by sa mi ale pýtalo o čosi viac vokálov, ktoré by ju ešte podporili. Ako poslednú spomeniem Destination, kde by som chcel vyzdvihnúť klavírny part.

Kým som si nevypočul celý album, vnímal som Stolen Money ako divokých rockerov, ktorí sa nejakým nedopatrením narodili do zlej doby. Ale po vypočutí debutu The Game som bol celkom prekvapený. Trochu ma sklamalo, že takmer polovicu albumu tvoria piesne v miernejšom tempe. No na druhej strane vo všetkých tých na prvý pohľad (alebo teda na prvé vypočutie) priamočiarych skladbách nájdete neuveriteľné množstvo sviežich detailov, ktoré z nich robia veľmi kvalitné diela.

Stolen Money vytvorili vydarený debut s kompaktným zvukom, ktorý by nemal nechať bez povšimnutia žiadny nadšenec rock n‘ rollu, blues rocku a klasického rocku. Muzika z dôb poctivých rockerov dostala v podaní tejto kapely súčasný šat a príjemné fluidum celého albumu si určite získa uši aj srdce mnohých poslucháčov.

HODNOTENIE

hodnotenie recenzia prorocker

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←