Not Promising Case vydávajú klip a predstavujú debut

Zdieľať

Kapela NOT PROMISING CASE predstavuje svoje debutové EP Klamem. Minialbum obsahuje šesticu skladieb, ktoré mapujú jej formovanie počas desiatich rokov existencie. Okrem zamerania sa postupne menilo aj obsadenie, čo sa odrazilo na rôznorodosti piesní.

Klamem vychádza vo štvrtok 23. februára 2023 v digitálnej podobe prostredníctvom väčšiny streamovacích platforiem. Okrem toho je pre fanúšikov k dispozícii aj tristo ručne číslovaných jewelcaseov s osemstranovým bookletom. Celá doska sa nahrávala v Štúdiu Apollo, o mix a mastering sa postaral Jaro Plichta a grafický dizajn spracoval Michal „Schnaps“ Šnapko. Kapela už spustila ich predpredaj.

Ako ochutnávku stihla zverejniť už dve lyric videá ku skladbám KlamemNosferatu a teraz, krátko pred vydaním EP, vypúšťa do sveta tretie video k úvodnej piesni Onyx. V deň vydania albumu sa na YouTube kanáli kapely objavia aj vizualizéry ku všetkým šiestim skladbám.

Zábery v novom videoklipe sú prierezom koncertnej šnúry Upíri a rytieri, s ktorou Not Promising Case navštívia od novembra 2022 do marca 2023 jedenásť slovenských miest. To všetko v spoločnosti formácie KNIGHTMARE z Partizánskeho. Prvých sedem zastávok je zmapovaných v spomínanom klipe. Zvyšné štyri koncerty sa odohrajú 24. februára v Dolnom Kubíne, 25. februára v Námestove (Furmanka), 10. marca v Košiciach (M-House Of Music) a 11. marca v Prešove (Vibes).

Svoj debut pokrstia Not Promising Case na domácej pôde hneď deň po vydaní, teda v piatok 24. februára. Celá slávnosť začne o 19:30 v Hostinci u Kováča. Hosťom večera nebude nikto iný než heavymetaloví Knightmare. Krstným otcom debutu bude František Štamberský, ktorý hral v minulosti na bicie v kapelách ako Metrum či Makar Čudra.

Not Promising Case – Klamem:

  1. Onyx
  2. Inkvizícia
  3. Podvod
  4. Nosferatu
  5. Život
  6. Klamem

Zdroj: Juraj Bednárik/foto

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←