Na začiatku júna vydajú April Weeps nový koncepčný album

Zdieľať

Po štyroch rokoch od vydania kritikmi vrelo prijatého albumu Comma, ktorý bol pre slovenských metalových atmosferikov APRIL WEEPS vstupnou bránou k vystúpeniu na legendárnom festivale Wacken Open Air, sa kapela opäť hlási o slovo. Tentokrát je reč o treťom radovom albume s názvom Cataclastic – koncepčnom diele, ktoré v hudobno-vizuálnej forme spája geologický a psychologický svet.

Z hľadiska geologického predstavuje album galériu hornín v rôznych fázach a formách výskytu, v ktorej prostredníctvom do slov pretavených myšlienok a do hudby smerovaných pocitov ožívajú javy neživej prírody. Z hľadiska psychologického ide o svedectvo životného príbehu jedinca narodeného do aktuálnej modernej spoločnosti, neustále bažiacej po čoraz vyšších cieľoch, tlačiacej jeho potreby do úzadia. Jedinca, ktorý je už od narodenia ovešaný očakávaniami predošlej generácie, zachytáva dielo vo fázach hľadania sa, bojujúceho, podriaďujúceho sa, strácajúceho seba samého, až nakoniec zneživujúceho sa sťaby kameň. A práve horniny sú tými činiteľmi, ktoré prenášajú svoj charakter neživosti, bezduchosti, bezmocnosti, a koniec-koncov bezvýznamnosti do sféry ľudskej existencie. Podarí sa znovuobjaviť podstatu bytia? Dozvieme sa dňa 3. júna 2022, kedy Cataclastic vychádza.

Album je pre kapelu míľnikom z viacerých hľadísk. Tým hlavným bola zmena doterajšieho zaužívaného systému tvorenia piesní, ktorý bol tentokrát otočený o 180 stupňov – hudba bola tvorená do už existujúceho konceptu. Vďaka tomu je albumový materiál veľmi rôznorodý a posúva zvuk kapely do doteraz neprebádaných sfér. Zároveň sa kapela po prvýkrát rozhodla uchopiť proces nahrávania, produkcie a vytvárania grafickej stránky albumu plne do vlastných rúk, čím sa Cataclastic stáva jej autentickým vlastníctvom viac ako kedykoľvek predtým. Jedinou pomyselnou výnimkou tejto autenticity je mastering, o ktorý sa postarala švédska špička Jens Bogren z Fascination Street Studios (Katatonia, Opeth, Dimmu Borgir a pod.).

Album pozostáva z ôsmich piesní:

  1. Igneous
  2. Fundamental Ingressions
  3. Crossing The Waves
  4. Briolette Cut
  5. Into The Mass Flow
  6. Ruptures
  7. Cataclasis
  8. Lithos

Prvé štyri z nich už stihla kapela predstaviť na svojich sociálnych sieťach či všetkých streamovacích platformách. Naživo sa kapela najbližšie predstaví 11. júna 2022 na benefičnom festivale ANGELUS FEST, ktorý sa bude konať na banskobystrickom amfiteátri a ktorého výťažok (100% zo vstupného) bude určený pre občianske združenie Svetielko nádeje, pomáhajúce deťom s onkologickými ochoreniami.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←