Na Slovensku prvýkrát zahrá Aephanemer

Zdieľať

Na koniec marca je naplánovaná zaujímavá metalová akcia. Do bratislavského Pink Whale zavíta 30. marca francúzska návšteva.

Foto: Moonfest Event

AEPHANEMER je francúzska kapela hrajúca melodický death metal. Bola založená v roku 2014 pôvodne ako sólový projekt Martina Hamicha, ktorý po úspechu prvého EP nabral zvyšok zostavy. Kapela raketovo mieri nahor a dosahuje medzinárodné úspechy – od svojho debutu vydala ďalšie tri albumy, pričom posledný vyšiel pod hlavičkou Napalm Records. Aephanemer, ktorí mimo iného hrali aj na festivaloch Wacken či Hellfest, sa v rámci európskeho turné predstavia prvýkrát aj na Slovensku.

Na koncerte zaznie aj epický symfonicky metal pôvodom zo Serede. Sinners Moon totiž vstáva z popola v novej zostave. Kapela v minulosti spolupracovala aj s takými menami ako Tony Kakko z kapely Sonata Arctica alebo Roland Grapow z Masterplanu. Momentálne pripravujú nový album, z ktorého niekoľko piesní zaznie aj v Bratislave.

Zoznam vystupujúcich doplní Achsar, zabehnutá levická folkmetalová bojová horda. V Pink Whale sa predstaví už aj s novým albumom. V minulosti kapela spolupracovala s Kopriklaanmi, keď im spevák Milan naspieval slovenskú verziu hitu Beer, Beer.

Zdroj: Moonfest event

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←