Tretí ročník Montana Metal Festu opäť predstavuje lákavý program

Zdieľať

Magický tretí ročník Montana Metal Festu sa opätovne uskutoční v prekrásnom prostredí Španej Doliny. Festival predstavuje umelecký happening metalovej scény spájajúci hudobné vystúpenia skupín, expresívnu tvorbou divákov prostredníctvom workshopov a expozíciu výtvarných diel a fotografií, ako aj prednášky a diskusie.

Hudobná časť festivalového programu sa 3. septembra 2022 odohrá na ojedinelom mieste šachty Ferdinand vytvárajúcom autentickú atmosféru spojenú s nevšedným zážitkom. V priebehu festivalu vystúpia skupiny súčasnej slovenskej metalovej scény: Anthology (power symphonic metal), Cranial Void (progressive death metal), Gloom (gothic metal), Besna (post-black metal), Abortion (grindcore), Empyrion (blackened death metal), Pseudosapiens (melodic metal), Minor (death metal)

Festivalový program bude obohatený o rôzne sprievodné podujatia, ako sú expresívne workshopy, expozície diel súvisiacich s metalovou scénou, ale aj prednášky a diskusné posedenia. Návštevníci sa môžu tešiť na umelcov: Eliran Kantor – expozícia metalových ilustrácií, Lucia Zimerman – výstava fotografií z cyklu Surreal Dreams, Katarína Nádaská – prednáška o slovenských démonických bytostiach, Slovak Ghost Hunters – paranormálne javy v podaní lovcov duchov, Marián „Albbert“ Horváth: METALSCENA projekt – diskusia o mediálnom metalovom priestore na Slovensku, Tereza Pančáková tattoo – festivalové tetovacie štúdio, Dominika Kmeť – výtvarný workshop.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←